Beşiktaş, E-Spor'a desteğini sürdürüyor

Beşiktaş, E-Spor'a desteğini sürdürüyor

Bu yıl hızlı bir yükseliş gösteren Beşiktaş, e-spora olan desteğini Oyunhizmetleri takımı ile League of Legends şampiyonlar liginde sürdürecek.

Yaşanan yeni transferler ile dengelerin alt üst olabileceği yeni dönem League Of Legends şampiyonlar ligi Ocak ayında başlıyor. Beşiktaş Spor Kulübü daha önce olduğu gibi gençlerin yakından takip ettiği e-spora olan desteğini yeni ligde Beşiktaş.Oyunhizmetleri takımı ile sürdürüyor. League of Legends ŞL yaklaştıkça lige katılan takımların heyecanları da tüm hızıyla artmaya devam ediyor.

Oyunhizmetleri takımının yatırımcısı olan Mehmet Şükrü Çeken, Beşiktaş gibi büyük bir takım ile güçlerini birleştirmenin, takımları için büyük bir motivasyon olduğunu vurgulayarak, 2016 sezonunda şampiyonluk hedeflediklerini, takımdaki yıldız oyuncularına gelen tüm transfer tekliflerini geri çevirerek, yıldız oyuncularını kadrolarında tutmayı başardıklarını söyledi.

2016'da iki önemli transfer gerçekleşti

Bu yıl 2 önemli transfer yaptıklarını belirten Şükrü Çeken, çekirdek kadroda bulunan genç yıldız Ruvelius’la birlikte, Hibiki (Eski ismiyle Rogu) ve Immortoru’yu koruyan takımlarının, geçtiğimiz yıl Team Turquality’de gösterdikleri performansla TT’nin yükselişinde büyük payı olan Xyraz ve Rawbin’i de kadrolarına eklediklerini belirtti. Beşiktaş.Oyunhizmetleri takımın koçluğunu ise daha önce Crew’de destek olarak oynayan Blumi üstlendi.

Çeken, ayrıca; bu yıl şampiyonluk liginde yer alan Beşiktaş.Oyunhizmetleri takımı, hedeflerinin büyük olduğunu, önce TBF finalini kazanacaklarını ve  daha sonra Beşiktaş.Oyunhizmetleri e-spor kulübünü dünya kupasına götüreceklerini de söyledi.

beşiktaş, e-spor-a desteğini sürdürüyor

Beşiktaş Neden E-Spor’a Destek Veriyor?

Beşiktaş Yönetim Kurulu Üyelerinden Berkan Gocay, Türk spor tarihinde bir ilki gerçekleştirdiklerini ve geçen yıl ilk kez başlattıkları e-spor desteklerini, bu yılda sürdürdüklerini açıkladı. Yüz binlerce taraftarın izlediği şampiyonlar ligi arenasında başarı ile mücadele etmek istediklerini vurguladı. Gocay; diğer spor branşlarına göre e-spor’un daha kolay ulaşılabilir olduğunu belirtti. Beşiktaş’ın, yeni nesil sporlara açık olan vizyonu sayesinde, hem fiziksel hem de zihinsel çaba gerektirdiğini ve katkılarının devam edeceğini sözlerine ekledi.

-Basın bülteni