Bayramda Oynanabilecek 10 Ücretsiz Oyun

Bayramda Oynanabilecek 10 Ücretsiz Oyun

Bayram tatili geldi, çattı. Bizde evlerine kapanan oyuncular için bayramda oynanabilecek en iyi 10 ücretsiz oyunu bu galerimizde derledik.

İlk olarak tüm oyuncuların Ramazan Bayramını kutlarız. Bayramı bilgisayarının başında geçirmeyi düşünen oyuncular için hazırladığımız bu galerimizde bayramda oynanabilecek en iyi 10 ücretsiz oyunu listeledik.

Oyunların Steam sayfasına gitmek için isimlerinin yanında yazan Steam butonuna basabilirsiniz.

10. Defiance

defiance

Defiance, kendisiyle aynı adı taşıyan Amerikan bilim kurgu dizisinden uyarlanan bir aksiyon RPG oyunu. Üçüncül kişi bakış açısıyla oynadığımız bu oyunda bayramda oynanabilecek en iyi oyunlar arasında. Defiance, geleceğin San Francisco'sunda geçen bir oyun. Bu dönemde uzaylılar ile amansız bir mücadele içine giriyoruz. PlayStation 3, Xbox 360 ve PC platformunda boy gösteren 2013 yapımı bu oyun grafiksel açıdan çok başarılı olmasa da oynanış yapısıyla oyuncuyu sıkmıyor ve hikayenin akışına kapılmanızı sağlıyor.

9. PlanetSide 2

planetside 2

Şu anda H1Z1 isimli çok oyunculu hayatta kalma oyunununda geliştiriciliğini sürdüren Daybreak tarafından geliştirilmiş olan PlanetSide 2, 2012 çıkışlı ücretsiz bir FPS oyunu. İlk olarak PC için yayımlanan bu oyun, geçtiğimiz Haziran ayında PlayStation 4 için yayımlanmıştı. Önümüzdeki dönemlerde açıklanacak yeni bir tarihte Xbox One için çıkış yapacak.

8. Metro Conflict

metro conflict

Red Duck tarafından geliştirilen ücretsiz FPS oyunu Metro Conflict, geçtiğimiz Haziran ayında tam sürümüyle Steam'de oyuncuların beğenisine sunuldu. Metro Conflict, oynanış dinamikleri ve grafikleri ile ücretsiz bir oyundan bekleyebileceğiniz her şeyi veriyor.

7. Soccer Manager 2015

soccer manager 2015

Geçtiğimiz gün Steam'da yayımlanan Soccer Manager 2015, adından da anlayacağınız üzere bir futbol menajerlik oyunu. Steam'a gireli henüz 1 gününü doldurmayan Soccer Manager 2015, oyunculardan olumlu geri dönüşler alıyor. Bu bağlamda Soccer Manager 2015, bayramda mutlaka denenmesi gereken oyunlardan biri.

6. Warface

Crytek tarafından geliştirilen Warface, bugüne kadar yapılmış ücretsiz FPS oyunlarından farklı olarak daha dinamik bir oynanış yapısı sunuyor. Aynı zamanda Warface, tam anlamıyla Türkçe dil desteğine sahip. Oyunun menüleri, altyazıları ve seslendirmeleri tamamen Türkçe. İngilizce oyunlardan uzak durmak isteyenler için Warface denenmesi gereken bir FPS oyunu.

5. Warframe

BioShock serisinin ilk iki oyununun geliştiriciliğini yapan Digital Extremes tarafından geliştirilen Warframe, Steam'dan ücretsiz edinebileceğiniz en iyi uzay temalı oyun diyebiliriz. Uzay temalı oyunları seviyorsanız bu bayramda şansınızı Warframe ile denemekten çekinmeyin.

4. Firefall

firefall

Red 5 Studios tarafından geliştirilen Firefall, bilim kurgu türünde oynaması ücretsiz çok oyunculu bir oyun. Firefall, önünüze devasa bir açık dünya ve daha önce görmediğiniz çeşit çeşit silahlar sunuyor. 2014 çıkışlı Firefall, hem FPS hem de TPS olarak oynanabiliyor.

3. Dirty Bomb

dirty bomb

Gears of War: Ultimate Edition'ında geliştirici ekibinde yer alan İngiliz oyun geliştiricisi Splash Damage tarafından geliştirilen Dirty Bomb, geçtiğimiz Haziran ayında yayımlanan bir ücretsiz FPS oyunu. Dirty Bomb, çoğu ücretsiz FPS oyunlarından farklı olarak farklı yeteneklere sahip sınıflar içeriyor. Oynanış konusunda ücretsiz bir FPS için ideal bir yapım olan Dirty Bomb'ın en büyük sıkıntısı optimizasyon sorunları. Oyunda kimi zaman gereksiz FPS düşüşleri yaşanabiliyor ve düşük seviye donanıma sahip bilgisayarlarda oyun oynanamaz hale geliyor. Fakat biz yinede Dirty Bomb'a bir şans vermenizi tavsiye ederiz.

2. Nosgoth

Son dönemlerde büyük yankı uyandıran Rocket League isimli oyunun geliştiricisi Psyonix tarafından geliştirilen Nosgoth, henüz erken erişim aşamasında olan bir oyun. Nosgoth oyununda insanlar ve vampirler birbirlerine karşı bir mücadele içinde savaşıyorlar. Erken erişim aşamasında olmasına rağmen gayet başarılı bir yapım olan Nosgoth'ı bu bayramda mutlaka denemelisiniz.

1. Team Fortress 2

Valve tarafından geliştirilen efsane diyebileceğimiz bir oyun olan Team Fortress 2'yi bu listeye dahil etmezsek çok büyük ayıp olurdu heralde. Bayramın tadını sonuna kadar çıkarmak isteyenler için bu ücretsiz FPS'yi mutlaka denemelisiniz.