Battlefield 5'in çıkış tarihi sızdı!

Battlefield 5'in çıkış tarihi sızdı!

An itibari ile Battlefield serisinin devamı belli olmaya başladı, sızan habere göre Battlefield 5 askeri temaya geri dönüyor, detaylar yazımızın devamında.

Daha öncede belirttiğimiz gibi Battlefield oyuncuları serinin yeni oyunu Battlefield: Hardline'ın Polis & Hırsız oyunu olmasından ve Askeri temadan çıkılmasından pek memnun değildi, Battlefield ile ilgili yaptığı haberler ile bilinen "Bf4central" yeni bir bomba daha patlattı ve belirsiz bir kaynaktan elde ettiği bilgileri sızdırdı, Bf4central'a göre Electronic Arts ve DICEBattlefield 5 üzerinde çalışmalarına Hardline'nin çıkmasını bile beklemeden başladı

Sızdırılan bilgiye göre Battlefield 5'in konsepti ise Hardline gibi değil daha çok Battlefield 4 gibi olacak, yani askeri temalı Battlefield  geri dönüyor. Oyunun çıkış tarihi olarak ise büyük ihtimal ile 2016 yılının son çeyreği olarak belirtiliyor. (tabi yaşanabilecek bir çok aksilik oyunun ertelenmesine neden olacaktır) Ayrıca Battlefield 5 eski nesile gelmeyecek, sadece yeni nesil ve PC için çıkacağı belirtiliyor.