Battlefield 5, 1. dünya savaşında geçebilir

Battlefield 5, 1. dünya savaşında geçebilir

Star Wars Battlefront için DLC yapmaya devam etmekte olan DICE bir yandan da Battlefield serisinin yeni oyunu Battlefield 5 için çalışmalara devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde Star Wars Battlefront için gelecek olan yeni DLC'nin ilk görüntüsünü buradaki haberimizde sizlerle paylaşmıştık. Şimdi ise Battlefield 5'in hangi tema ile karşımıza çıkacağı hakkında ortaya çıkan yeni bir haber ile karşınızdayız.

Daha öncede olduğu gibi, yine bir perakende oyun satıcısının web sitesinde listelenen Battlefield 5 ile ilgili ilginç detaylar verildi. Electronic Arts ve DICE tarafından geliştirilen Battlefield 5, İsviçreli perakendeci World of Games'in web sitesinde listelenmesi ile oyunun 1. dünya savaşında geçeceği belirtildi. WoG'e göre Battlefield 5 "1. Dünya Savaşı döneminde geçen taktik tabanlı çok oyunculu shooter oyunu" olarak tanımlanıyor.

World of Games'in web sitesinde yer alan bilgilerin arasında, oyunun çıkış tarihide var. World of Games'e göre Battlefield 5, 26 Ekim 2016 tarihinde PC, Playstation 4 ve Xbox One için çıkış yapacak.

Şimdilik Electronic Arts ve DICE cephesinden konu ile ilgili bir açıklama gelmiş değil. Bakalım söylentiler ve listeleme doğrumu. Aslında serinin 1. dünya savaşına dönmesi fena olmayabilir. Hatta oyun 1. dünya savaşında geçer ise muhtemelen oyunda Osmanlı Devleti'de olur. Zira Osmanlı Devleti olmadan 1. dünya savaşı garip olurdu. Aman gelecekte geçen FPS oyunu olmasında!