Battlefield 4 Sistem Gereksinimleri

Battlefield 4 Sistem Gereksinimleri

EA Digital Illusions tarafından geliştirilen ve Electronic Arts tarafından ise yayıncılığı yapılan bir video oyunu olarak, piyasalarda beğenilen oyunlar arasında yerini almıştır. Savaş oyunları arasında, grafikleri ile ayrı tarzı olan Battlefield 4 sistem gereksinimleri açısından bilgisayarlarımızdan biraz fazla beklentilidir. Bilgisayarımız ekran kartı bakımından zengin olmalıdır. Oyun aynı zamanda singleplayer ve multiplayer olarak iki bölümden oluşuyor. Oyun süresi single player da oyuncunun isteğine göre değişirken, multiplayer da oyun sunucusunun isteğine göre değişmektedir. Battlefield 4 minimum sistem gereksinimleri ile oyun severler ile kolaylıkla buluşabilmektedir. Bu anlamda sizler de oyunu oynayabilecek ve savaş oyunları arasında bu oyunun farkını tadabileceksiniz. Battlefield 4 PC, PS3, PS4, Xbox 360 ve Xbox One için de piaysalarda mevcuttur. Battlefield 4 önerilen sistem gereksinimleri ile de en heyecanlı şekli ile oynanabilmektedir. Savaş oyunlarından beklenti bugüne kadar her zaman için heyecan oldu. Bu oyun ile heyecanı tavan noktasında hissedebileceksiniz. Piyasada şuanda en çok tercih edilen oyunlardan biri olarak Batllefield 4 herkesin ilgi odağı olmuş durumdadır.

Battlefield 4 seride bu sefer ABD ve Çin arasındaki savaşı konu alıyor. Oyunda dikkat çeken kısım, başarılı grafikler olarak görülüyor.  Daha önceki serilerde ABD Rusya’ ya karşı idi. Valkyrie isimli gemi ile Çin ve çevresindeki bölgelere ekibimiz ile birlikte işgaller düzenliyoruz. Gerçek bir savaşın içindeymişiz gibi oyundan heyecan duymamız mümkündür. Oyundaki karakterler takım lideri Çavuş Dunn, 2. Komuta İrish, bizim kontrolümüzdeki karakter olan Recker, takım doktoru Pec, geçici asker Hannah, takım başı Garrison dur. Oyun süresice bu ekip ile birlikte yol alıyoruz. Battlefield 4 sistem gereksinimleri açısından bilgisayarınız uygun ise oyundan büyük keyif alacağınız kesin. Oyunda grafiklerin ötesinde efektler de çok iyi. Bu sayede heyecanı daha fazla hissedebiliyoruz. Savaş oyunlarında can sıkıcı bir durum olan hareket etme konusunda da bir sıkıntınız olmayacak. Bazı oyunlarda karakterin hareket etmesi zor olabilmektedir. Atlaması, eğilmesi gibi durumlarda esnek bir karakter ile oynayabileceksiniz. Bu da keyif almak için önemli bir husustur.

Oyunda kaliteli silahlar kullanabiliyoruz. En zevkli kısım da diğer savaş oyunlarında olduğu gibi klasik silahlar kullanmamamız. Bu sayede oyun farklı bir heyecan kazanıyor. Yaralandığımızda ekibimizdeki doktor bize yardım ediyor. Tabii yaralandığımızda doktoru bulmamız gerekecek. Bulunduğumuz alanı görebilmemiz için bir haritamız olacak. Ekip ile birlikte işgal görevlerini tamamlarken, kendimizi ciddi bir savaşın içinde bulacağız. Balttlefield sistem gereksinimleri açısından bilgisayarımızdan oldukça fazla beklentide olsa da, yaşayacağınız heyecana değecek diyebiliriz. Oyunda başınızın üzerinden geçen uçaklar, karaya oturan gemiler, sizlere kendinizi gerçek bir savaşta olduğunuzu hissettirebilir. Oyunun başında kendinizi mükemmel bir yerde bulacaksınız. Cıvıl cıvıl kuşların, rengarenk çiçeklerin olduğu bir yerde, savaş oyununda olduğunuzu unutabilirsiniz. Ama kısa bir süre sonra kendinizi tam bir savaş alanı içinde bulacaksınız. Bu kısımda da artık geriye heyecanı yaşamak kalıyor. Ekibiniz ile işgallere başlayabilirsiniz. İsterseniz singleplayer olarak isterseniz multiplayer olarak oynayabilirsiniz. Sunucunuza bağlı olarak multiplayer oynama süreniz değişecektir. Oyunlar arasında en çok tercih edilen tarzlardan biri savaş oyunlarıdır. Bu oyunlar heyecanı tavan noktasında yaşattıkları için oyun severler en çok bu tarzı seçmektedirler. Battlefield 4 ile savaş oyunları ile ilgili beklentilerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

[baslik]Battlefield 4 Sistem Gereksinimleri;[/baslik]

En Düşük (minimum) Sistem Gereksinimleri:

İşletim Sistemi: Windows Vista SP2 32Bit (KB9711512 Sistem Güncellemesi ile)

İşlemci: AMD Athlon X2 2.8 GHz

Bellek: 4 GB

Ekran Kartı: Nvidia Geforce 8800 GT, AMD Radeon HD 3870

Ekran Kartı Hafızası: 512 MB

Gerekli boş Harddisk alanı: 30 GB (ek paketler hariç)

Önerilen (maximum) Sistem Gereksinimleri:

İşletim Sistemi: Windows 8 64Bit

İşlemci: AMD 8 çekirdekli işlemci, Intel 4 çekirdekli işlemci

Bellek: 8 GB

Ekran Kartı: Nvidia Geforce GTX 660, AMD Radeon HD 7870

Ekran Kartı Hafızası: 3 GB

Gerekli boş Harddisk alanı: 30 GB (ek paketler hariç)

Battlefield 4 en düşük (minimum) sistem gereksinimleri detayları:

Savaş oyunlarının başarılı grafikler ile tanışmış bir serisi olan Battlefield 4 minimum sistem gereksinimleri ile de bizlerle olmaya devam ediyor. Diğer serilerden biraz farklı olarak piyasalarda boy gösteren oyun, savaş oyunları arasında en çok tercih edilenler arasında yerini aldı bile. Oyunu minimumda oynayabilmek için, İşletim Sistemi olarak Windows Vista veya daha iyisi kullanmak gerekiyor. İşlemci olarak ise AMD Athlon X2 2.8 ghz veya Intel Core 2 Duo 2.4 ghz yeterli olacaktır. 4GB RAM olması gerekiyor. Ekran Kartı için ise AMD Radeon HD 3870 veya Nvidia GeForce 8800 GT önerilmektedir. Ekran kartı hafızası ise 512 MB ve sabit Disk 30 GB boş alan gerekiyor.

Battlefield 4 önerilen (maximum) sistem gereksinimleri detayları:

Her oyunda olduğu gibi bu oyunda da önerilen sistem gereksinimleri ile daha fazla heyecana ulaşmak mümkündür. Önerilen sistem gereksinimleri ile oyundaki grafikleri daha iyi görebilecek ve oyundan daha fazla zevk alabileceğiz. Önerilen sistem gereksinimleri arasında işletim Sistemi olarak Windows 8 64 Bit  var. İşlemci olarak AMD 6 çekirdekli işlemci veya Intel 4 çekirdekli işlemci gerekiyor. 8 GB RAM olması yeterli olacaktır. Ekran Kartı için ise AMD Radeon HD 7870 veya Nvidia GeForce GTX 660 ve ekran kartı hafızası 3GB yeterlidir. Sabit Disk boş alanı ise 30 GB olması gerekiyor.