Batman Arkham Origins Sistem Gereksinimleri

Batman Arkham Origins Sistem Gereksinimleri

Batman’ i bilmeyen yoktur. Filmini izlerken bile oldukça keyif veren bu figür, oyun oynarken kim bilir ne kadar heyecanlı olur. İşte bunu düşünen Warner bros interactive entertainment oyun fikrini hayata geçirmiş ve Games Montreal tarafından da geliştirilmiştir. Seri içinde farklı bir tarzı bulunan Batman Arkham Origins sistem gereksinimleri açısından sizleri sadece ram konusunda zorlayabilir. 512 MB video RAM gerektirdiği için tüm oyun severler ile buluşamayabilir. Ama günümüzde 512 MB video Ram kullanımı da yaygın olarak biliniyor. Grafikleri açısından gelişmiş bir tasarıma sahip olduğundan Batman Arkham Origins minimum sistem gereksinimleri açısından ram konusunda biraz beklentilidir. Oyunu oynarken bu açıdan farkı gözlemleyebileceksiniz.  Batman, film olarak izlendiğinde bile bizlere çok zevk veren bir filmdir. Oyunda ise birçok zorlu rakip ile savaşmamız gerekecek. Fantastik oyun zevki olanlar için tam anlamı ile heyecan verici bir oyun. Batman Arkham Origins sistem önerilen gereksinimleri açısından ise oyun severlerin gönlüne hitap edecek bir oyundur. Bu oyunu önerilen sistem gereksinimleri tam bir PC ile oynarken, PC başından ayrılamayabilirsiniz.

Batman bu oyunda, Black mask isimli bir kötü karakter ile rekabet halindedir. Hapisten çıkan Blackmask Batman’ in bulunması için ödül koyar. Bunun yanında Batman’ in peşine çok sayıda güçlü karakter takar. Oyunda fantastik bir tarz hakim olduğundan süper güçlerimiz olacaktır. Oyunda son son seriye göre grafiklerin güncellenmiş olduğunu görüyoruz. Batman oyun başında hapishanede kavga eden iki adam ile karşılaşır. Adamlardan biri Blackmask isimli karakterdir. Bu adamlardan dayak yiyeni kurtarır. Batman’ i karşısında gören adam saldırmaya başlar. Batman bu arada adamı durdurur. Fakat o arada Blackmask kaçmıştır. Oyunda dövüş teknikleri yine önceki serilerin izinden gitmektedir. Batman oldukça çevik ve hızlı bir karakter olarak tasarlanmış. Batman Arkham Origins sistem gereksinimleri bakımından bilgisayarınız uyumlu olduğunda bu dövüş tekniklerinin keyfine siz de varabilirsiniz. Oyunun başlangıcı sürekli hapishanede geçiyor. Buradaki gardiyanları ve mahkumları sorgulayabiliyoruz. Hepsi ile de dövüşmemiz gerekiyor. Bir de oyunda uçan kameralı bir sistem göze çarpıyor. Bu sistem sayesinde nereye gitmemiz gerektiğini bulabiliyoruz. Oyunda ayrıca multiplayer modu da mevcuttur. Bu multiplayer modu ile 3 takım halinde savaşabiliyoruz. Oyunda güçlü karakterler olduğundan silah edinmemiz gerekecek. Hapishanedeki büyük demir kapıları Batman’ e özgü silahlardan batarang ile açıyoruz.

Batman’ in sahip olduğu özel silahlar sayesinde özel bölgelere girebiliyoruz. Bunlardan biri patlayıcı jel.  Hapishane oldukça karmaşık bir yapıya sahip. O neden ile bu silahlara çok ihtiyaç duyulacaktır. Oyunu yönlendirmek çok kolay.  Yükseklere çıkmak için zıplamak yetiyor. Ya da dar bölgelerden geçerken zorlanmıyorsunuz. Fantastik bir tarza sahip olduğu için oyunda bu konuda zorlanmalar da yaşanmıyor. Her ne kadar eski serilerin izinden gidiyor olsa da Batman Arkham Origins grafikleri bakımından geliştirilmiş görünüyor. Sesler ve efektler oyuncuya keyif veriyor. Batman Arkham Origins sistem gereksinimleri bakımından da görülebileceği gibi tamamen heyecan üzerine kurulu bir oyun olarak piyasalara sunulmuştur. Özel patlayıcılara sahip olan Batman, en imkansız alanlardan bile başarı ile sağ çıkabiliyor. Oyunun ilerleyen aşamalarında timsah adamı göreceksiniz. Blackmask ile işbirliği yapmaktadır. Blackmask hapishaneyi tamamen ele geçirmiştir. Oyunun blackmask ile karşılaşıldığı bölümü en zor bölümüdür. Oyun ilerledikçe karakterler de zorlaşıyor. Daha fazla güç sarf etmemiz gerekecektir.  Çoğunlukla patlayıcı jellerden yararlanacağız. Karakter olarak batman zaten güçlü olduğu için çoğu yeri kendi gücü ile açabiliyor.

[baslik]Batman Arkham Origins Sistem Gereksinimleri;[/baslik]

En Düşük (minimum) Sistem Gereksinimleri:

İşletim sistemi: Windows Vista, 7 ve ya 8

İşlemci: Intel Core 2 Duo @ 2.4 Ghz / AMD Athlon 64X2 5600+

RAM: 2 GB

Disk alanı: 10 GB

Video Ram: 512 MB

Ekran kartı: Nvidia Geforce 8800 GTS / ATI Readon HD 3850

Ses Kartı: Directx Compatible

DirectX: 9.0c

Önerilen (maximum) Sistem Gereksinimleri:

İşletim sistemi: Windows Vista, 7 ve ya 8

İşlemci: Intel Core 2 Duo i5 @ 2.66 Ghz / AMD Phenom IIX4 @ 3.4 Ghz

RAM: 4 GB

Disk alanı: 10 GB

Video Ram: 1GB

Ekran kartı: Nvidia Geforce GTS 560/ ATI Readon HD 6950

Ses Kartı: Directx Compatible

DirectX: 11

Batman Arkham Origins en düşük (minimum) sistem gereksinimleri detayları:

Batman oyunun diğer serilerini bilenler oyunun ne kadar heyecanlı olduğunu bilirler. Serilerde tarz hepi aynı olsa da bu son oyunda grafiklerin güncelleştirilmiş olması ile ve efektlerin de daha iyi olması ile oyun severlerin ilgisini toplamayı başarmıştır. Minimum seviyede oynayabilmek için Batman Arkham Origins minimum sistem gereksinimleri bakımından yeterli kapasitede olması gerekiyor. İşletim sistemi: olarak, Windows Vista, 7 ve ya 8, İşlemci olarak da Intel Core 2 Duo @ 2.4 Ghz / AMD Athlon 64X2 5600+kullanmak gerekiyor. En az 2 GB RAM olması gerekiyor. Boş disk alanı 10 GB ve video ram de 512 MB olmalıdır.Ekran kartı ise Nvidia Geforce 8800 GTS / ATI Readon HD 3850 yeterli olacaktır.Ses Kartı olarak Directx Compatible tavsiye ediliyor. Son olarak da Directx 9.0cklü olması gerekiyor. Bu gereksinimleri tamamlayarak istediğiniz şekilde oyunu oynayabilirsiniz. Batman film olarak beğeni aldığı gibi oyun olarak da beğeni almaktadır. Sizler de bu oyunu oynamak istiyorsanız, minimum gereksinimleri tamamlamanız yeterli olacaktır.

Batman Arkham Origins önerilen (maximum) sistem gereksinimleri detayları:

Batman oyununu en üst düzeyde oynamak isterseniz, Batman Arkham Origins önerilen sistem gereksinimleri bakımından tamamlamanız gerekecektir. İşletim sistemi: olarak, Windows Vista, 7 ve ya 8, işlemci olarak ise Intel Core 2 Duo i5 @ 2.66 Ghz / AMD Phenom IIX4 @ 3.4 Ghzkullanıyor olmalısınız. En az 4 GB RAM gerekiyor. Hard diskinizde 10 GB boş alan olması yeterli olacaktır. Ayrıca 1 gb video ram de gerekecektir. Grafikleri net olarak keyifle görebilmeniz buna bağlıdır. Grafiklerin başarısını görebilmeniz açısından bir de ekran kartı olarak Nvidia Geforce GTS 560/ ATI Readon HD 6950 kullanılıyor olması lazımdır. Ses kartı olarak da directx compatible kullanıyor olmalısınız. Oyundan en üst düzeyde keyif almanız bu gereksinimler ile mümkündür. Bu anlamda Batman oyununun gerçek performansı ile tanışabilirsiniz. Batman film olarak heyecan verici olduğu gibi oyunda da verdiği heyecan ile oyun severlerin beğenisini toplamaya devam ediyor.