Batman: Arkham Knight'ın Batgirl DLC'si bu ay geliyor

Batman: Arkham Knight'ın Batgirl DLC'si bu ay geliyor

Geçtiğimiz ay yeni nesil konsollar ve PC için çıkış yapan Batman: Arkham Knight'ın ilk ek hikaye paketi Batgirl: A Matter of Family bu ay çıkış yapıyor.

Batman: Arkham serisinin uzun süredir merakla beklenen dördüncü oyunu Batman: Arkham Knight geçtiğimiz ay PlayStation 4, Xbox One ve PC için çıkış yapmıştı. Warner Bros Games Montréal stüdyolarında geliştirilen Batman: Arkham Origins'ten sonra tekrar serinin geliştiriciliğini üstlenen Rocksteady Studios tarafından geliştirilen Batman: Arkham Knight, konsol platformunda başarılı günler sürdürmekte. PC platformundaki optimizasyon sorunları nedeniyle geçtiğimiz haftalarda satıştan çekilen Batman: Arkham Knight için sürücü üreticileri yeni güncellemeler yayınlayarak çözüm bulmaya çalışsa da bu adımlar kalıcı ve kesin sonuç vermedi. Batman: Arkham Knight için yapılan yeni bir açıklamayla oyunun önümüzdeki haftalarda daha az performans sorunu ile tekrar PC platformu için satışa çıkacağı açıklandı.

Batman: Arkham Knight’ın PC sürümünün satışı durduruldu!

Aynı zamanda Batman: Arkham Knight'ın çıkışı ile birlikte Batman: Arkham serisi de sona ermiş oldu. Bundan sonraki dönemlerde Arkham adı altında yeni bir Batman oyunu görmeyeceğiz.

Oyunun ilk ek hikaye paketi Batgirl: A Matter of Family'nin de çıkış tarihi açıklandı. Oyun yeni ek görevler, yeni yan görevler ve birçok yeni içerik ekleyecek olan bu DLC, Batman: Arkham Origins'ın geliştiricisi Warner Bros Games Montréal tarafından geliştiriliyor. Batman: Arkham Knight Season Pass ile birlikte gelecek olan diğer ek içerikler ise asıl oyunun geliştiricisi Rocksteady Studios tarafından geliştirilecek. Bu DLC'de Barbara Gordon'un felç geçirmeden önceki hali anlatacak.

Batman: Arkham Knight’ın PC sürümüne ilk yama geldi!

Batgirl: A Matter of Family DLC'si ilk olarak 14 Temmuz tarihinde oyunu Season Pass ile satın alan kullanıcılara sunulacak. Oyunu Season Pass ile satın almayan kullanıcılar ise 21 Temmuz tarihinde 9 dolar fiyatla DLC'ye sahip olacaklar.