Batman: Arkham Knight Sistem Gereksinimleri

Batman: Arkham Knight Sistem Gereksinimleri

Arkham, bu son serisinde fantastik bir dünyanın nasıl dinamik olacağının en iyi örneğini sunuyor. Batman filmlerini bilmeyen yok. Filmlerinde bile muhteşem bir heyecan sunan oyun artık oyunlar arasındaki yerini aldı. Adrenalin için en iyi konu olan Batman: Arkham Knight Sistem Gereksinimleri bakımından da özellikle görsel efektleri desteklemesi için yüksek seviyede beklenti içinde görülüyor. Fantastik bir dünyada mücadele eden artık biz olacağız. Seyirci olarak bile adrenalin seviyemizi ciddi şekilde arttıran Batman, artık oyun olarak sunuluyor. Rocksteady Studios tarafından geliştirilen oyun şimdiden meraklı bir oyuncu kitlesinin göz hapsinde. Son yapılan duyurulara göre Ekim 2014 yılında piyasalara sürüleceği biliniyor. Batman: Arkham Knight En Düşük (minimum) Sistem Gereksinimleri bakımından oyunun tadını çıkarmamıza olanak sağlıyor. Görsel açıdan güçlü bir ekran kartımızın olması gerekiyor. Batman: Arkham Knight Önerilen (maximum) Sistem Gereksinimleri ile ise heyecanı tam performans olarak yaşamamız mümkün oluyor.

Rocksteady Sudios Batman oyunu ile oyun severleri mutlu edecek duyurusunu yaptı. 2014 Ekim ayında Batman oyunu piyasalarda olacak. Oyun hakkında az çok herkesin bir fikri var. Batman çok eskiden beri film olarak heyecan yaşatan bir yapımdır. Şimdi ise kontrol bizde olacak. Kara şövalyenin mücadelesine ortak olacağız.  Batman, korumakla sorumlu olduğu şehir için zorlu bir mücadele içinde olacak. Hikayenin konusu ise tahmin edebileceğiniz gibi Batman’ in korumak istediği şehir için bazı planları olan düşmanları ile girdiği mücadeleyi içeriyor. Korkuluk aralarında Çift yüz, Harley Quinn ve Penguen’ i bir araya getirerek Batman’ e karşı bir plan oluşturur. Batman’ i tamamen ortadan kaldırmak için oluşturduğu bu plan ile bir savaşa neden olur. Batman karakteri bu seride birçok yeteneğe sahip olacak.  Yapılan duyurulara göre sürprizlere hazırlıklı olmalıyız. Batman: Arkham Knight En Düşük (minimum) Sistem Gereksinimleri ile bile oyunu heyecan ile oynama şansımız olacak. Oyunun en çok dikkat çekici tarafı, görsellerinin bir film çekimi havasında olmasıdır. Anlaşılan oyunun eski etkisi sürdürülmek isteniyor. Grafiklerin ve ses efektlerinin de üst düzeyde geliştirilmiş olduğunu görmek mümkün.

Batman, 2000 yıllarının heyecan kaynağı idi. Şimdi de bu heyecanın devam ettiğini görebiliyoruz. Batman serileri içinde çok farklı bir konumda olacağını duyuran Rocksteady Sudios oyun direktörü Sefton  Hill, aynı zamanda oyunu yeni nesiller için geliştirdiklerini de bildirdi. Geçtiğimiz dönemde Origins için çok fazla eleştiri olmuştu. Oyun severler için bir bakıma hayal kırıklığı olmuştu. Çünkü Batman oyun severler açısından yüksek beklentiye neden olan bir yapıya sahip. Bunun için de Arkham Knight olarak son bir seri ile karşı karşıya kaldık. Ekim 2014 ise aslında oyun için çok erken bir tarih olmasına rağmen çok iddialı bir şekilde duyuruldu. Değişik tasarım unsurları ve Batmobile özellikleri ile duyurusu yapıldı. Batmobile ile Batman’ e farklı yetenekler sunuluyor.  Binaların üzerinden uçma, atlama gibi değişik yetenekler veriliyor. Batman: Arkham Knight Önerilen (maximum) Sistem Gereksinimleri ile oynandığında oyunun tüm heyecanını hissedeceğimizi de iddialı bir şekilde duyuruyorlar. Warner Bros Interactive Enternatinment tarafından yayıncılığı yapılan oyun bize Batman filmlerini aratmayacak özellikte sunuluyor. Oyunda Batman karakteri ile sıkı bir mücadele içinde olacağız. Oyun için yapılan bir duyuru da oyundaki mücadelenin zor olacağı yönünde. Yeteneklerin geliştirilmesi için sürekli bir mücadele içinde olacağız. Sürükleyici ve heyecanlı bir Batman oyunu için biraz daha sabretmemiz gerekiyor. Bu son seride oyun geliştirici firmanın iddiasını görmemezlikten gelmemek gerekiyor.

Batman filmlerini bildiğimiz için, Batman konulu oyunlarda çok umutlu oluyoruz. Son serilerde hayal kırıklığına yol açmış olsa da bu son seride hem oyun geliştirici firma hem de yayıncı firma oldukça iddialı. PS3, PS4 ve XBOX ONE için daha erken bir tarihte çıkması beklenen oyun için bu sefer çok farklı bir tasarımın olacağı duyuruluyor. Her bakımdan yenilenmiş olan Batman oyunu bu sene piyasanın en çok merak edilen oyunlarından biri olarak görülüyor. Trailer’ e baktığımızda bu iddianın boş yere olmadığını da görebiliyoruz aslında. Batmobile, oyunun en çok dikkat çeken yeniliği. İstediğimizde yanımıza gelebiliyor ve duyumlara göre çatılarda da sürülebiliyor. Fakat bunun şuan için bir kesinliği yok. Batmobile üzerinde modifiye yaparak güçlendirebiliyoruz. Bunun dışında da farklı silahlarımız oluyor. Farklı silahlarımız da oyuna renk katan detaylardan. Yeni dövüş mekanikleri de farklı bir güzellik katmış. Eski serilerde yaşadığımız hayal kırıklığı bu seride olmayacak gibi görülüyor. Ayrıca oyun seri içindeki en iyi grafiklere sahip. Batman filmlerinden de bildiğiniz gibi oyunun fantastik havası tam olarak yansıtılmışa benziyor. Bir Batman oyunundan da beklenen filmdeki fantastik havayı yaşatması olacaktır. Ayrıca Arkham Knight haritası, Arkham City haritasının 5 kat fazlası büyüklükte olacak. Yani oyunda gezilecek yer çok fazla olacak.

Batmobile özelliklerinden biraz daha bahsetmemiz gerekirse ki oyunun can alıcı özelliği de budur; işaretlediğimiz yere gelme özelliği var. Çarptığımız her yere hasar veriyor. Oyunun gelişimine göre Batmobile üzerinde geliştirme uygulamaları yapılabiliyor. Bunun dışında da Batmobile boots yani hız arttırıcı özelliği olacak. Oyunda bu özelliği kullanabilmemiz için de drift yapmamız gerekiyor. Batman: Arkham Knight sistem gereksinimleri bakımından çok beklentide olmasa da güçlü bir ekran kartına ihtiyacımız olacak.

[baslik]Batman: Arkham Knight Sistem Gereksinimleri;[/baslik]

 Batman: Arkham Knight En Düşük (minimum) Sistem Gereksinimleri:

İşletim Sistemi: Windows Vista – 64 Bit

İşlemci: Intel Core 2 Duo E4600 @ 2.4 GHz / AMD Athlon 64 X2 Dual Core 4800

RAM: 2 GB

Gerekli Boş Harddisk Alanı: Oyunun kurulabilmesi için gerekli görülen boş alan 15 GB olarak belirtiliyor.

Ekran kartı: (521 MB) Nvidia GeForce GT 630 / (512 MB) ATI Radeon HD 3850

Direct X: Dx 10

Batman: Arkham Knight Önerilen (maximum) Sistem Gereksinimleri:

İşletim Sistemi: Windows 7 – 64 Bit

İşlemci:  Intel Core i5-750 Quad @2.66GHz / AMD Phenom II X64 965

RAM: 4 GB

Gerekli Boş Harddisk Alanı: Oyunun kurulabilmesi için gerekli görülen boş alan 15 GB olarak belirtiliyor.

Ekran kartı: (1024 MB) Nvidia GeForce GTX 560 / AMD Radeon HD 6950

Direct X: Dx 11

Batman: Arkham Knight En Düşük (minimum) Sistem Gereksinimleri

Batman gibi fantastik bir oyunda en çok ihtiyaç duyulan özellik görsel temalardır. Bunun yanında elbette ses efektleri konusunda da gelişmiş bir özelliğe ihtiyacımız olacaktır. Buna rağmen düşük sistem gereksinimleri ile de yüksek bir performans sağlayabiliyoruz. Batman: Arkham Knight En Düşük (minimum) Sistem Gereksinimleri:

• İşletim Sistemi: Win 7 SP1, Win 8.1 (64-bit Operating System Required)

• İşlemci: Intel Core i5-750, 2.67 GHz | AMD Phenom II X4 965, 3.4 GHz

• Bellek: 6 GB RAM

• Ekran Kartı: NVIDIA GeForce GTX 660

• Ekran Kartı Belleği: 2 GB

• DirectX®: 11

• Harddisk Alanı: 45 GB

Batman: Arkham Knight Önerilen (maximum) Sistem Gereksinimleri

Batman gibi konusu olan bir oyunun önerilen sistem gereksinimleri ile oynanmasında fayda var. Tam performans olarak oynanacak bir oyundan çok daha farklı bir keyif alınacaktır. Batman: Arkham Knight Önerilen (maximum) Sistem Gereksinimleri:

• İşletim Sistemi: Win 7 SP1, Win 8.1 (64-bit Operating System Required)

• İşlemci: Intel Core i7-3770, 3.4 GHz | AMD FX-8350, 4.0 GHz

• Bellek: 8 GB RAM

• Ekran Kartı: NVIDIA GeForce GTX 760

• Ekran Kartı Belleği: 3 GB

• DirectX®: 11

• Harddisk Alanı: 55 GB