Assassin’s Creed: Unity Sistem Gereksinimleri

Assassin’s Creed: Unity Sistem Gereksinimleri

Ubisoft Montreal tarafından geliştirilen oyun Ubisoft tarafından yayınlanmaktadır. Tarihsel, aksiyon ve macera temalı bir oyun olarak 11 Kasım 2014 tarihinde Amerkia’da 13 Kasım 2014 tarihinde ise Avrupa’da piyasalara çıkacak olan oyun, co-cop modu ile seride bir ilke imza atacak. Macera oyunlarında alıştığımızın dışında bir tarza hakim olan oyunda Arno isimli bir genç mevcut olan ihtilalin arkasındaki güçleri ortaya çıkarmaya uğraşıyor. Assassin’s Creed Unity Sistem Gereksinimleri bakımında sistemlerden yüksek bir beklenti içinde. Yeni görsel ve ses efektleri sayesinde gerçeğe yakın bir oyun içinde olmamızı sağlayacak bir oyun. Ubisoft duyurusunda oyunun co-op şekilde de oynanabileceğini duyurmuştu. Assassin’s Creed Unity Minimum Sistem Gereksinimleri bakımından da yüksek bir beklenti içinde. Yüksek seviyede beklentisinin olması oyun severleri umutlandıran bir etken olarak görülüyor.

Macera ve aksiyon oyunlarında bugüne kadar görülen özellikler, çevresel faktörlerin daha çok modern hayata yönelik olarak geliştirilmesi idi. Assassin’s Creed Unity ile tarihe dönerek kendimizi Fransız ihtilalinde buluyoruz. İhtilalin arkasındaki güçleri bulmak için mücadele içine giren Arno ile sıkı bir savaş içinde oluyoruz. Oyunda dinamiklerin geliştirileceğini duyuran Ubisof, oyun ile ilgili Mart ayında bir video yayınlamıştı. Videoda görsel efektler ve ses efektlerinin geliştirildiği görülmüştü. Co-op modu için oyunu geliştirmek için oldukça karmaşık bir sürece giren Ubisoft, bunun için yıllarca uğraştıkları bir mücadele içine girdiklerini belirtiyor. Co-op modu için 4 kişiye kadar çıkılabilecek. E3 konferansında verdiği bilgiler ile oyundaki güncellemelerin oldukça fazla olduğunu belirten Ubisoft, bu sürümde Assassin’s Creed Unity Önerilen Sistem Gereksinimleri ile oynamamızın oyunu gerçekten hissetmemiz açısından önemli olabileceğini belirtiyor. İlk seriden itibaren oyunu tek kişilik bir macera olarak yaşamak amacı ile ürettiklerini fakat bu yeni sürümde oyunu daha fazla kişiye açarak farklı bir tarzda sunmaya çalıştıklarını belirtiyorlar.

Assassin’s Creed Unity özelliklerine değinirsek oyun Paris’te geçiyor. Oyunun hiçbir bölümünde yükleme ekranı olmayacak. Oyunun içinde 3 farklı yetenek olacak. Navigasyon, gizlilik ve dövüş. Oyuncular bu yeteneklerden istedikleri bir dalda gelişebilecekler. Şehirde yeraltı mezarlıkları olacak. Kullanıcılar bu mezarları keşfederek gerçekleşecek olan infazları engelleyecekler. Ana hikaye süresi 15-20 saat arası değişiyor. Oyunda olan Murder Mystery modunda oyuncular dedektiflik görevi yapacaklar. Oyuncular şehirdeki kapatılmış evlere girerek evlerde yaşayan ailelerin olup olmadığını keşfedecekler. Aile üyelerini bulabilirlerse de ödüllendirilecekler. Ana karakter yani Arno, silahlarını ve kıyafetlerini kişiselleştirebilecek. Diğer oyuncular ile şehirdeki meyhanelerde iletişim kurulabilecek. Oyundaki yan görevler diğer oyuncular ile yapılabilecek. Hidden Blade üzerinde Phantom Blade bulunacak. Bu silah ile oyuncular düşmanlarına bıçak fırlatabilecekler. NPC ler arasında tesadüf olaylar meydana gelebilecek. Bir yerde soygun olduğunda müdahale edilebilecek. Tüm bu güncellemeler ile oyun daha da hareketli bir hale gelecek gibi görülüyor. Assassin’s Creed Unity  Minimum Sistem Gereksinimleri ile oynandığında da oyundan keyif almak mümkün olabilecek. Çünkü minimumda olan beklentiler de aslında yüksek seviyede görülüyor.

Aksiyon ve macera tarzı oyunları sevenlerdenseniz, Assassin’s Creed Unity yeni sürümünü size oyun zevkini tattırabilir. Oyunun konusu, güncellemeleri, teknik özellikleri sayesinde gerçek bir savaş içinde olacak ve aynı zamanda da dedektiflik görevlerinizi yaparak farklı alanlarda da görevler alabileceksiniz. Ubisoft oyunla ilgili olarak iddialı duyurular yaptı. Oyuna dahil ettiği yeni özellikler ile de oyuncuları daha da memnun edeceğe benziyor. Oyunun ana karakteri olarak belirlenen Arno, Ubisoft tarafından zeki ve bilgili bir karakter olarak oluşturulmuş. Karakterin zeki ve bilgili bir karakter olarak geliştirilmiş olması oyundan alınan keyfi daha da arttıran bir özellik. Çünkü bu özellik ile oyunda yapay zeka özelliğinin de olacağı yönünde ince bir işaret var. Oyunda bu özelliğin olması, oyunda dinamiklerin de geliştirildiğinin ufak bir göstergesi. Birçok farklı alanda görevlerin olacağı bu oyunda kullanıcıların keyif alacağı kesin gibi görünüyor.

Assassin’s Creed Unity için yapılan güncellemeler ile oyundan keyif alınacağı kesin. Aksiyon ve tarih içinde geçen bir mücadele içinde olmaktan keyif alan bir yapınız varsa oyun çıktığında mutlaka deneyin. Sıkı bir mücadeleye hazır olun. Oyunun genel olarak grafikleri incelendiğinde çevresel dizaynın iyileştirilmiş olduğu göze çarpan etkenlerden. Ayrıca ses efektlerinin de iyileştirilmiş olduğu görülüyor. Karakterler ve karakterlerin rolleri ile oyun farklı tarzlarda da oynanabiliyor. Bu da oyunun farklı bir güncellemesi olarak fark edilen bir özellik.  Oyun içinde farklı tarzlarda oyunun yönlendirilebiliyor olması oyunu çok daha keyifli hale getiren bir özellik. Aksiyon oyunu sevenler açısından bu sefer tarih temalı bir oyun piyasalara geliyor. Serinin 7. Oyunu olması ve güncellemelerinin geliştirilmiş olması ile şimdiden birçok kişinin merak konusu haline geldi. Assassin’s Creed Unity Sistem Gereksinimleri açısından da beklentilerinin yüksek olması birçok kişinin oyunun kalitesi hakkında umudunu yeşerten bir etken. Özellikle de grafikleri ile çevresel etkenler ve karekterler üzerinde değişik güncellemelerin olduğu görülüyor.

[baslik]Assassin’s Creed Unity Sistem Gereksinimleri;[/baslik]

Assassin’s Creed Unity Minimum Sistem Gereksinimleri:

İşletim Sistemi: Win Vista 32 ya da daha üst bir versiyon

İşlemci: Core 2 Quad Q6400 2.13GHz ya da Athlon II X4 620

RAM: 4 GB

Gerekli Boş Harddisk Alanı: 30 GB

Ekran kartı: GeForce 8800 GS ya da Radeon HD 3870(+512MB)

DirectX: DX 10

Assassin’s Creed Unity Önerilen Sistem Gereksinimleri:

İşletim Sistemi: Win 7 64 ya da daha üst bir versiyon

İşlemci: Core i5-2400S 2.5GHz ya da Phenom II X4 940

RAM: 6 GB

Gerekli Boş Harddisk Alanı: 30 GB

Ekran kartı: GeForce GTX 470 ya da Radeon HD 5850 1024MB(+1024MB)

DirectX: DX 11

Assassin’s Creed Unity Minimum Sistem Gereksinimleri:

Serinin 7. Oyunu olan Assassin’s Creed Unity Minimum Sistem Gereksinimleri bakımından da aslında yüksek beklentide sayılabilen bir oyun. Sistemlerden yüksek beklentide olması oyundan olan beklentilerin de artmasına neden oluyor. Minimum gereksinimler için işletim sistemi olarak Win Vista 32 ya da daha üst bir versiyon, İşlemci olarak Core 2 Quad Q6400 2.13GHz ya da Athlon II X4 620, RAM 4 GB, Gerekli Boş Harddisk Alanı 30 GB, Ekran kartı olarak GeForce 8800 GS ya da Radeon HD 3870(+512MB) ve DirectX için de DX 10 gerekiyor.

Assassin’s Creed Unity Önerilen Sistem Gereksinimleri:

Aksiyon oyunlarında en çok keyif veren durum teknik özelliklerden geliyor. Oyun dinamiklerinin iyi ve geliştirilmiş olması oyundan alınan keyfi arttıran bir etkendir. Assassin’s Creed Unity Önerilen Sistem Gereksinimleri ile oynandığında da alınan keyfin artacağı düşünülüyor. Bunun için işletim Sistemi olarak Win 7 64 ya da daha üst bir versiyon, işlemci olarak Core i5-2400S 2.5GHz ya da Phenom II X4 940, RAM olarak 6 GB, gerekli boş harddisk Alanı 30 GB, ekran kartı GeForce GTX 470 ya da Radeon HD 5850 1024MB(+1024MB) ve DirectX  için de DX 11 gerekiyor.