Assassin’s Creed 4: Black Flag Sistem Gereksinimleri

Assassin’s Creed 4: Black Flag Sistem Gereksinimleri

Ubisoft Montreal tarafından geliştirilen oyun sizleri bir korsan oyunu ile buluşturuyor. Bu oyunu oynarken kendinizi farklı bir konum içinde bulacaksınız. Birçok oynanış mekaniği bulunan oyunda, korsanların mücadelelerine tanık olacaksınız. Bu korsanlardan birisi de siz olacağınız için amacınız sadece özgürlük olacak.  Assassin’ s creed IV. Black flag sistem gereksinimleri bakımından bilgisayarınızdan biraz fazla beklenti içinde olabilir. Bu detay oyunun heyecanlı olduğunu ve bunu size yansıtacağının bir göstergesidir. Bu anlamda oyundan zevk alacağınızdan emin olabilirsiniz. Assassin’ s creed IV. Black flag minimum sistem gereksinimleri bakımından bilgisayarınızın uygun olması ile de bu oyundan zevk alabileceksiniz.  Oyunda her anlamda sizlere heyecan verecek detaylar bulacaksınız. Örneğin silahlarınızı oyunun her kısmında kullanabiliyorsunuz. Örneğin yerde bulduğunuz silahı hemen alıp kullanabiliyorsunuz. Bazı oyunlarda olduğu gibi görüp de kullanamama gibi bir sıkıntınız olmuyor. Bu anlamda oyun akıcı bir şekilde devam ediyor. Sizler de bu oyunu denediğiniz zaman zevkini anlayacaksınız. Assassin’ s creed IV. Black flag önerilen sistem gereksinimleri ile de bu oyunun zevkine doyamayabilirsiniz.

Oyunun ana karakteri Edward James Kenway İngiliz bir baba ve Galli bir annenin oğludur. Zeki  ve harekete geçmeden önce düşünmeyen bir yapısı var. Edward 20 li yaşlarda Carolin Scott ile tanışır ve evlenir. Fakat bir süre sonra Carolin, Edward’ ın ilgisizliğinden sıkılmaya başlar. Edward bir süre sonra o dönemde korsanlar ile hükümetler arasında olan savaşa korsan olarak katılmak isteyince, Carolin Eward’ ı terk eder. Edward 1715 yılında, yani Korsanlığın Altın Çağı olarak bilinen dönemde, korsanlara katılmak ister. 1700 lü yılların başında İngiltere, İspanya, Portekiz, Hollanda ve Fransız devletleri arasında bir savaş olmaktadır. Bu savaşta devletler korsanları savunma ve saldırı amacı ile paralı olarak kiralamaktadır. Bu devletlerin amacı denizleri ele geçirmektir. 1703 yılında Utrech antlaşması yapılınca, korsanlar işlerini kaybederler. Bunun üzerine korsanlar birleşerek devletlere savaş açarlar. Korsanlar sayıları arttıkça kendilerine yerleşmek için bir yer bulmak durumunda kalırlar ve Karayipler’ e yerleşirler. Oyunda asıl konu tapınakçılar ve suikastçılar arasındaki savaştır. Tapınakçılar, suikastçıları alt edebilecek gücü kazanmak için Karayipler’ e gelirler. Fakat suikastçılar zaten Karaipler’ e gelerek sayılarını çoktan arttırmışlardır. Oyun Edward ve Duncan adlı bir tapınakçının savaştan sonra sağ kalmaları ile başlamaktadır. Bir gemide başlayan oyun, Edward’ ın Duncan’ ı uzun süre kovaladıktan sonra onu öldürmesi ile devam ediyor. Bir adama yardım etmesi ile adamın gemisi sayesinde Hawana’ ya gider. Orada Fernando adında bir tapınakçı ile tanışır. Daha sonrasında oranın malikanesini basarken yakalanarak esir düşer. Bir gemide tayfaya eklenir. Assassin’ s creed IV. Black flag sistem gereksinimleri açısından biraz fazla beklentide olsa da oyundan zevk alacağınız kesin. Ayrıntılı ve doyurucu bir hikayesi var.

Oyunun %60 ı karada % 40 ı denizde geçiyor. Oyunun genel süresi 15 ve ya 20 saat arasında değişiyor. Oyunda fark edilen güzel bir özellik, görevler tamamlandığında, görev yerine kendi isteğimiz ile gidebilmemiz. İstersek görev bittikten sonra bulunduğumuz yerde kalabiliyoruz. Yan görevleri tamamlayabiliyoruz. Balina avlayabiliyor ya da gemileri yağmalayabiliyoruz. Assassin’ s creed IV. Black flag sistem gereksinimleri bakımından beklentili olmasına bu anlamda şaşırmamalı. Oyunda istersek düşman gemilerine saldırabiliyor ya da dost gemilere yardım edebiliyoruz. Tarlaları yağmalayabiliyor ve ya kaleleri ele geçirebiliyoruz. Yan görevleri bakımından da zevkli bir oyun olduğu için oyun severlerin ilgisini çekmektedir. Bunun yanında oyunda birçok oynanış mekaniği var. Gemilere istediğimiz açıdan ateş edebiliyoruz. İstersek gemilere top yolu ile saldırı yapabiliyoruz. Edward’ ın 2 adet kılıcı, sağ ve sol bileğinde bıçakları, üfleme borusu ve ip dartı bulunacaktır. Fakat çevredeki tüfek ve silahları da kullanabileceğiz. Edward ayrıca çok iyi bir korsan olduğu için tırmanma konusunda da çok iyi bir performansa sahiptir. Oyunda 50 kadar bölge bulunuyor. Grafik konusunda da başarılı tasarımlara sahip.

[baslik]Assassin’s Creed 4: Black Flag Sistem Gereksinimleri;[/baslik]

Minimum sistem gereksinimleri:

İşletim Sistemi: Windows Vista SP, Windows 7 SP1 ya da Windows 8

İşlemci: Intel Core2Quad Q8400 @ 2.6 GHz ya da AMD Athlon II X4 620 @ 2.6 GHz ya da daha iyisi

RAM: 2GB

Ekran Kartı: Nvidia GeForce GTX 260 ya da AMD Radeon HD 4870 (512MB VRAM with Shader Model 4.0 ya da daha üzeri)

DirectX: DirectX 10 ve üzeri

Boş Alan: 30 GB

Ses: DirectX uyumlu ses kartı

Önerilen sistem gereksinimleri:

İşletim Sistemi: Windows Vista SP, Windows 7 SP1 ya da Windows 8

İşlemci: Intel Core i5 2400S @ 2.5 GHz or AMD Phenom II x4 940 @ 3.0 GHz ya da daha iyisi

RAM: 4GB

Ekran Kartı: Nvidia GeForce GTX 470 ya da AMD Radeon HD 5850 ya da daha iyisi

DirectX: DirectX 10 ve üzeri

Boş Alan: 30 GB

Ses: DirectX uyumlu ses kartı

Assassin’s Creed 4: Black Flag Minimum Sistem Gereksinimleri

Korsan temalı bir oyun olarak oyun severler ile buluşan bu oyun ile farklı bir dünyada farklı bir karakter olarak kendinizi bulabilirsiniz. Bu anlamda oyunun Assassin’ s creed IV. Black flag minimum sistem gereksinimleri açısından uygun olması bile bu heyecanı tatmanız açısından yeterli olacaktır. Oyunun kesintisiz ve ya takıntısız şekilde ilerlemesi ile sizler de bu oyundan zevk alabileceksiniz. Minimum sistem gereksinimleri için İşletimSisteminin Windows Vista SP, Windows 7 SP1 ya da Windows 8 olması gerekiyor. İşlemciolarak, Intel Core2Quad Q8400 @ 2.6 GHz ya da AMD Athlon II X4 620 @ 2.6 GHz ya da daha iyisi kullanılıyor olmalıdır. RAM ise 2 GB olmalıdır. Nvidia GeForce GTX 260 ya da AMD Radeon HD 4870 (512MB VRAM with Shader Model 4.0 ya da daha üzeri)  ekran kartı gerekiyor. DirectX 10 ve üzeri yüklü olması da önemli olacaktır. Hard diskte 30GB boş alan olmalıdır.Ses kartının ise directx ile uyumlu olması gerekiyor.

Assassin’s Creed 4: Black Flag Önerilen Sistem Gereksinimleri

Heyecanlı bir oyunu önerilen sistem gereksinimleri ile oynamak hepimize oyundan daha fazla zevk almamız açısından bir alternatif getirir. Bu oyunda da Assassin’ s creed IV. Black flag önerilen sistem gereksinimleri açısından tam bir performans almak istiyorsak işletim sistemi olarak Windows Vista SP, Windows 7 SP1 ya da Windows 8 kullanıyor olmalıyız. İşlemci olarak Intel Core i5 2400S @ 2.5 GHz or AMD Phenom II x4 940 @ 3.0 GHz ya da daha iyisi kullanmamız gerekiyor. Ekran kartı olarak Nvidia GeForce GTX 470 ya da AMD Radeon HD 5850 ya da daha iyisi kullanmamız gerekecektir. 4 GB RAM gerekecektir. Directx 10 ve üzeri yüklü ve ses kartı ile uyumlu olmalıdır.