Arma 3'e 100 KM2'lik yeni harita geliyor!

Arma 3'e 100 KM2'lik yeni harita geliyor!

Bağımsız video oyunu yapımcısı Bohemia Interactive tarafından geliştirilen taktiksel savaş oyunu Arma 3'e devasa bir harita geliyor.

Arma 3'ün geliştiricisi Bohemia Interactive, geçtiğimiz E3 fuarında Arma 3'e gelecek olan yeni bir ek paketinin duyurusunu yapmıştı. Tanoa adını taşıyan bu harita, Arma 3'ün kurak havasından sıkılan oyuncular için bir çıkış kapısı olacak diyebiliriz. Tanoa haritası birçok tropik adadan oluşacak. Haritanın asıl ilgi çekici yanı ise genişliği 100 km2'lik bir alanı kaplayacak olan bu ada haritası devasa bir büyüklüğe sahip. Oyunun şu anda sahip olduğu haritası yaklaşık 300 km2'lik bir alanı kaplıyor. Şu anki haritanın 3'de 1'i kadar bir büyüklüğe sahip olan Tanoa, Arma 3'ün haritasını oldukça genişletecek.

Bol bol yağmur alan ormanlarda kendimizi ağaçların arasında kaybedeceğimiz bir tropik yapıya sahip olan Tanoa haritasında askeri ve sanayi açısından bir yapılanma gerçekleşiyor. Tanoa haritasının asıl dikkat çekici noktası ile haritanın merkezindeki devasa volkanik dağ olacak. Tanoa haritası merkezi büyük bir adadan oluşacak ve bu adanın çevresinde de küçük adalar bulunacak. Bohemia Interactive, bu haritayı tasalarken Fiji adalarından ilham aldıklarını belirtmişler.

Bu eklenti paketi 2016 yılının başlarında Arma 3 oyuncularına sunulacak. Bu eklenti ile birlikte oyuna bazı yeni özellikler ekleyen ücretsiz bir güncelleme de gelecek. Bu ücretsiz güncelleme ile gelecek en dikkat çekici özelliklerden biri 3D Editor. Tanoa haritası ile ilgili yayınlanan videoları aşağıdan izleyebilirsiniz.