Arma 3 Sistem Gereksinimleri

Arma 3 Sistem Gereksinimleri

Czech studio Bohemia Interactive tarafından geliştirilen nişancılık oyunu 2013 yılında piyasalara sürülmüştü. Eylül ayına yetişemeyince parça parça yayınlandı. Bu oyuncular için bir hayal kırıklığı yaratmış olsa da Arma serisinin beğeneni çok fazla. Savaş ve nişancılık oyunları arasında başarılı grafikleri ile bilinen Arma 3 single ve multiplayer seçenekleri ile oynanabiliyor. Oyunun film tadında olması bazı oyuncuları memnun etmeyebiliyor. Bu zamana kadar Call of Duty ve benzeri oyunları oynamış ve aynı tadı arayanlar için yanlış bir tercih olabilir. Arma 3 Sistem Gereksinimleri bakımından da dolayısı ile fazla beklenti içinde. Görüntü kalitesi ve ses kalitesinden kaynaklı olarak ekran kartı ve RAM konusunda yüksek bir seviyede özellikler gerekiyor. Arma 3 En Düşük (minimum) Sistem Gereksinimleri ile de oyunun keyfini çıkarabilirsiniz. Minimumdaki sistem özelliklerinin de yüksek değerde olması bekleniyor. Ama tam bir performans için Arma 3 Tavsiye Edilen (önerilen) Sistem Gereksinimleri ile oynamanız tavsiye edilir.

Arma 3 diğer savaş ve nişancılık oyunlarından farklı olarak film tadında bir süreç yaşamanızı sağlıyor. Diğer nişancılık oyunlarında olduğu gibi sıralı bir halde düşmanlarınızı öldürmeniz mümkün olmuyor. Arma 3 serisinde önceden uzaklıkları hesaplamamız gerekecek. Profesyonel bir nişancı olmamız gerekiyor ki bu da oyunun farklılığını ortaya koyan bir özellik. Oyunun görsel özelliklerinin gelişmiş olduğunu söylemiştik. Savaş simülasyonları içinde verilebilecek en iyi örnekler arasında Arma 3 sayılabilir. Atis adasında NATO tarafından başlatılan bir savaşta görev alacağız. Oyunda seçebileceğimiz birkaç karakter var. Piyade olarak savaşabiliyoruz. Steam worshop desteği ile de custom görev indirip oynayabiliyoruz. Haritada mutlak bir özgürlüğümüz var. Geniş bir alanda oynayabileceğimiz oyunda bazen bir grup asker ile saatlerde çatışmak gerekecek. Arma 3 Sistem Gereksinimleri için yüksek seviyede özellikler istenmesindeki haklılık payını, oyunun içeriğini görerek anlayabiliriz. Aksiyon filmleri içinde kendini hayal edenler için çok başarılı bir tarz.

Arma 3 bölüm bölüm çıkarıldığı için her bölümde ayrı bir güncelleme ile karşı karşıya kaldık. Son güncellemeler de yorgunluk ve yağmur konusunda idi. Yorgunluk güncellemesi oyuncular için sıkıntı verici bir gelişme olsa da, oyunun kalitesi açısından gereken bir güncelleme idi. Seçtiğimiz karakter üzerine aldığı yüklerden ya da yokuşlarda yorulacak. Bunun ile beraber durağan nesneler ve silahlarda da güncellemeler söz konusu. Karakterlerde de belirli güncellemeler yapıldı. Arma 3 En Düşük (minimum) Sistem Gereksinimleri ile de oyunun tadını çıkarmak mümkün.  Oyundan en yüksek performansı almak için önerilen gereksinimleri kullanmamız gerekecek. Nişan almak için özel bir dürbünümüz olacak. Nişan aldığımızda hedef ile aramızdaki mesafeyi hesaplamak ve bir sonraki hamlesini tahmin etmek durumunda kalacağız. Bu ise bize müthiş bir taktik geliştirme olanağı sağlıyor. Oyun içinde kendimizi profesyonel bir nişancı gibi hissedebiliriz.

270 km2 lik bir haritamız ve bir sürü hedefimiz olacak. Piyade olarak savaşıyorsanız, korunduğunuz alandan başınızı yukarı kaldırmanın ne kadar zor olduğunu anlayacaksınız. Harita içinde 50 tane köy var. Bazen bu köyleri koruma görevlerinde bulunacak ve saatlerde çatışma içinde kalmak zorunda olacağız. Arma 3 Tavsiye Edilen (önerilen) Sistem Gereksinimleri ile oynadığımızda hem görsel hem de ses efektleri açısından daha fazla keyif alabileceğiz. Oyun taktiksel oyun sevenler için geliştirilmiş bir oyundur. Sürükleyici özelliğinin olması ile büyük keyif veriyor. Fakat tam bir savaş içinde kendinizi hissetmeyebilirsiniz. Daha çok realistik bir özelliktedir. 2030 yılında geçen oyunda hem farklı bir konsept hem de farklı görsel özellikler bulacaksınız. Dinamik açıdan da her çıkan bölümde ayrı güncellemeler görüyoruz. Oyun parça parça çıktığı için her çıkan bölümde farklı bir özellik ile karşılaştık. Durağan nesnelerden silahlara kadar her temada farklı bir güncelleme ile oyunu destekleyen özellikler sunuluyor. Multiplayer olarak da oynanabilen oyunda bir sunucuda 64 oyuncu sınırını aştıktan sonra oyun daha keyifli olabiliyor.

Single player özelliğinden çok çoklu oyuncu seçeneği oyuncular tarafından daha çok tercih ediliyor. Çok oyunculu kısımda oynanan oyun daha hareketli ve sürükleyici oluyor. Ayrıca oyunda birçok farklı silah da bulabiliyoruz. Eski nişancı oyunlarında birkaç tane seçeneğimiz oluyordu. Bu da oyundan bir süre sonra sıkılmamıza neden oluyordu. Arma 3 nişancılık oyunlarının bu özelliklerini her bakımdan değiştiren bir oyun. Birçok farklı özelliği ile diğer oyunlardan farklı bir konumda. Film tarzında olması zaten başlı başına farklı bir hava yaratıyor. Taktiksel özellikleri bir oyundan beklenen özelliklerden çok daha fazlasını sunuyor. Gerçek bir savaş hissiyatı uyandıran oyunun kitlesi de farklı görünüyor. Çünkü Call of Duyt tarzı oyunları sevenler bu oyunu sıkıcı bulabiliyorlar. Arma 3 sistem gereksinimleri için de her çıkan bölümde farklı bir özellik gerekmiştir. Her güncellemede sistemde farklı bir gereklilik doğmuştur.

[baslik]Arma 3 Sistem Gereksinimleri;[/baslik]

Arma 3 Tavsiye Edilen (önerilen) Sistem Gereksinimleri:

İşletim Sistemi : Win 7 64 ya da daha üst bir versiyon

İşlemci : Core i3-530 2.9GHz ya da Athlon II X3 440

RAM : 4 GB

Gerekli Boş Harddisk Alanı : 15 GB

Ekran kartı :GeForce GTX 260 ya da Radeon HD 4870(+1024MB)

DirectX :DX 11

Arma 3 En Düşük (minimum) Sistem Gereksinimleri:

İşletim Sistemi :Win Vista 32 ya da daha üst bir versiyon

İşlemci :Core 2 Duo E4400 2.0GHz ya da Athlon 64 X2 Dual Core 4600+

RAM : 2 GB

Gerekli Boş Harddisk Alanı : 15 GB

Ekran kartı :GeForce 8800 GT ya da Radeon HD 3870(+512MB)

DirectX :DX 10

Arma 3 Tavsiye Edilen (önerilen) Sistem Gereksinimleri

Arma 3 gibi bir oyunu tam performans oynamak tüm oyuncular için önemlidir. Oyunun tam performansta oynanması büyük bir keyif verecektir. Özellikle de görsel açıdan kalite sizin için önemli ise mutlaka bu özellikleri dikkate alırsınız. Arma 3 Tavsiye Edilen (önerilen) Sistem Gereksinimleri için işletim sistemi olarak Win 7 64 ya da daha üst bir versiyon, işlemci olarak Core i3-530 2.9GHz ya da Athlon II X3 440, 4 GB RAM,  15 GB boş harddisk alanı, GeForce GTX 260 ya da Radeon HD 4870(+1024MB) ekran kartı ve DX 11 gerekecektir. Oyunu bu özellikler ile oynayarak daha rahat bir oyun oynayabilirsiniz. Ayrıca görüntü ve ses bakımından da kalite sağlayacaksınız.

Arma 3 En Düşük (minimum) Sistem Gereksinimleri

Minimum sistem özellikleri ile bir oyundan aynı şekilde keyif almak mümkün. Tam performans oynamanın tadı başka olsa da bu konuda  minimumdaki özellikler de yardımcı olacaktır. Arma 3 En Düşük (minimum) Sistem Gereksinimleri için işletim sistemi Win Vista 32 ya da daha üst bir versiyon, işlemci Core 2 Duo E4400 2.0GHz ya da Athlon 64 X2 Dual Core 4600+, 2 GB RAM,  15 GB harddisk alanı, GeForce 8800 GT ya da Radeon HD 3870(+512MB) ekran kartı ve DX 10 gerekiyor. Minimumdaki bu özellikler sayesinde de istediğiniz performansı sağlayabilirsiniz.