Among Us Sistem Gereksinimleri: Among Us İnceleme Rehberi

Among Us Sistem Gereksinimleri: Among Us İnceleme Rehberi

Innersloth tarafından geliştirilen ve yine aynı firma tarafından yayınlanan Among Us, 16 Kasım 2018 tarihinde oyun dünyasına adımını atmıştır. Çıkışını yaptığı andan itibaren oldukça popüler bir oyun hale gelen Among Us, günümüzde halen milyonlarca oyuncuya sahip olan ender oyunlar arasında yer alıyor. Among Us oyununu oynayabilmek için en az 4 kişilik odada yer almalısınız. Oyun 10 kişiye kadar oynanabilirken ister arkadaşlarınızla isterseniz de sistem üzerinden online olan diğer oyuncularla bu oyunun heyecanını yaşayabilirsiniz.

Among Us Nasıl Oynanır?

Oyunda herhangi bir odaya girdikten sonra seçtiğiniz haritalar ve ayarlar eşliğinde oyun başlıyor. Öncelikle oyuna rastgele imposter veya crewmate olarak başlıyorsunuz. Oyuna eğer imposter olarak başladıysanız kırmızı renkli olarak imposter yazısı sizi karşılayacak. Oyuna giren herkes tamamlanınca kargaşa başlıyor. Siz diğerlerinin imposter olup olmadığını bilemiyorsunuz ve diğer oyuncular eğer imposter ise sizi kimsenin görmediği noktalarda öldürmeye çalışacaktır. İmposterlerin aynı zamanda sabotaj yetenekleri de vardır ki istedikleri zaman haritadaki bazı yerlerde bulunan oksijen ve elektriği kesebilirler. Ama bu işlemi sık sık yaparsanız oyun ekranının üzerindeki görev barı yavaş yavaş dolar ve tam dolu hale geldiğinde oyunu kaybetmiş olursunuz.

among us inceleme

İmposterlerin kestiği elektrik ve oksijeni imposter olmayanlar hızlıca tamir etmek durumunda. Zira onlar bu durumda hayatta kalamıyor. Yine imposterlerin öldürdüğü kişiler hayaletlere dönüşüyorlar. Oyuna direkt etki etmeseler de oyundan da çıkmıyorlar.

Among Us oyunu mobil platformlarda ücretsiz olarak oynanabiliyor. Fakat bu oyunu bilgisayarda oynamak isteyenler küçük bir miktarda ücret ödemek zorundalar. Şu an için oyunun Steam fiyatı indirimli olarak 8.40₺ olarak belirlenmiş.

Among Us Sistem Gereksinimleri

Among Us oyunu günümüz bilgisayarlarının hemen birçoğunda rahatlıkla oynanabilmektedir. Bu oyunu akıcı, donmadan ve sorunsuzca bilgisayarınızda oynamak için aşağıdaki donanımların aynısının veya daha üst modellerinin sisteminizde bulunması gerekmektedir. İşte Among Us minimum sistem gereksinimleri..

  • İşletim Sistemi: Windows 7 Service Pack 1 ve üzeri
  • Sistem İşlemcisi: SSE2 destekli işlemci yongası
  • Kaç GB RAM: 1 GB RAM ve üzeri
  • DirectX: Sürüm 10
  • Depolama - Boş Alan: 250 MB

Among Us kaç gb? Oyunu yüklemek için bilgisayarınızda 250 MB boş disk alanı bulunması gerekmektedir.