3DM korsan grubu, korsana ara verdi

3DM korsan grubu, korsana ara verdi

Oldukça ilginç bir sebepten dolayı, korsan oyun grubu 3DM 1 yıl boyunca "crack" üretmeyecek ve oyuncuların oyunları satın almasını sağlayacak.

Nasıl olur da bir korsan grubu oyunları kırarak "crack" çıkarmaktan vazgeçer dediğinizi duyar gibiyiz. 3DM yaptığı açıklaya göre geçici bir süre için çalışmalarını durdurduğunu ve 1 yıl boyunca hiç bir single-player oyun için çalışma yapamayacağını açıkladı. Yani bir yıl boyunca 3DM tarafından kırılmış oyun göremeyeceğiz.

Aldıkları kararda oldukça kararlı olduklarını belirten Torrentfreak üyesi Bird Sister, yeni Çin yılında single-player oyunlardan uzaklaşacaklarını duyurdu. Bu kararın sebebi olarak ise oyun satışlarını izleyeceklerini ve bu yüzden oyunlara "crack" üretmeyeceklerini belirtti. Amaç bir yıl boyunca korsan olmadan oyun pazarının ne derece değişmeler göstereceğini görmek ve satışların korsansız ne derece artacağını öğrenmek olarak belirtiliyor.

Bir yıllık aranın ardından ise 3DM'nin durumu değerlendirerek korsana devam edip etmeyeceğinin kararlaştırılacağını belirten 3DM'nin lideri Bird Sister, geçtiğimiz aylarda Denuvo kopya koruma sistemi ile çıkış yapan Just Cause 3'ü kırmakta oldukça zorlanmıştı. Denuvo ile uğraştıkları dönemlerde Bird Sister korsanın iki yıl içerisinde bitebileceğini de söylemişti.

Denuvo kopya koruma sisteminin 15 günlük uzun bir çabanın ardından kırılması ve 3DM'nin DRM kodlarını kırmaktan vazgeçmesi korsanın da yavaş yavaş biteceğinin bir sinyali olabilir mi? bu konuda siz ne düşünüyorsunuz ?