Tek Görselde Crysis Remastered ile Crysis Karşılaştırması

Tek Görselde Crysis Remastered ile Crysis Karşılaştırması

CryTek battı çıktı, firma iyi gitti kötü gitti ayrı ama firmanın sunmuş olduğu oyun her zaman efsaneler arasındaki yerini alacak. Türkçe seslendirme desteğine sahip olan bu yapım tabii ki anladığınız gibi Crysis. Oyun zamanının en iyi oyunlarından ve rakiplerini ezip geçen bir oyun. Bunun farkında olan firmada zaten yıllar sonra oyunun özel versiyonunu duyurdu. Crysis Remastered isimli versiyon yapımın grafiklerinin yeniden uyarlanmış olan versiyonu.

Önce Nintendo'ya sonra PC ve konsollara gelen oyunun çıktığı gün de paylaşımlar yapmıştık. Bu yazımızda ise ana oyun ile Crysis Remastered sürümünü tek bir görsel üzerinden karşılaştıracağız. Tek görsel seçtik çünkü bu tek görsel bile farkı ortaya çıkarmak için yeterli.

İlginizi Çekebilir: Starfield Oyunu için Yeni Sızıntılar Var

Crysis Remastered ile Crysis Farkı

Üstte yer alan görsel eski oyunda yer alan bir görsel. Bu görsel üzerinden değerlendirme yapıldığı zaman şunu söyleyebilirim ki dönemine göre çok iyi grafikler var. Oyunun grafiksel açıdan başarılı olduğunu görüyoruz ama yeni versiyon biraz daha farklı.

Manzaraya baktığınız zaman yeni versiyonda ışın izleme teknolojisinin getirmiş olduğu artıyı net olarak anlıyorsunuz. Göllendirme ve dokularda çok daha gerçekçi bir yapı varken, bulut ve hava görselleri de çok daha başarılı.

Crysis Remastered

Crysis Remastered

Özellikle o yeşil alanların tasarımlarının çok daha başarılı olduğunu görüyoruz. Gerçeğe çok daha yakın ve renk doygunluğu açısından daha iyi bir yapı var. Silah tasarımını çok iyi seçemiyoruz ama şunu anlıyoruz ki gölgelendirme silah tasarımlarında da çok başarılı tutulmuş.

Yansımalar daha iyi ve gerçeklik daha başarılı. Yine de Crysis Remastered bu paraya değer mi buna karar verecek olan sizsiniz. Çünkü oyun hikaye olarak aynı oyun.