Main Assembly İnceleme

Main Assembly İnceleme

Main Assembly İnceleme;

Dijital oyun sektörü olağanüstü seviyelere erişmiş durumda. Fakat her geçen gün yenilikler devam ediyor. Sektör, adeta kendi kendisiyle yarışıyor. Bu noktada yaratıcılığınızı konuşturabileceğiniz eşsiz oyunlar ortaya çıkıyor. Bunlardan bir tanesi Main Assembly.

Main Assembly hikayesine baktığımızda aslında tamamen bir hikâye üzerine kurulu değil. Fakat bazı ufak hikayeler bulunuyor. Oyunda Ddrone oluyoruz ve karşımıza testler çıkıyor. Testleri başarıyla geçmeye çalışıyoruz. Testleri başarıyla geçebilmek için olabildiğince yaratıcılığımızı konuşturmaya odaklanıyoruz. Olay aslında tamamen bundan ibaret. Testlerde karşımıza yıldızlar çıkıyor ve testlerin sunduğu yıldızların tamamını toplayabilmek için yarışıyoruz. Ne kadar yıldız o kadar teknoloji manasına geliyor.

Main Assembly oyununda şu an toplamda 106 yıldız yer alıyor. Testleri tamamlayarak birtakım eşyaları açıyoruz. Ekseriyetle 3-5 yıldızda bir teknoloji açılıyor ve bu yeni teknolojilerle girdiğiniz bölümleri daha rahat geçme imkânı elde ediyorsunuz. Bu yüzden teknolojileri açmaya odaklanmanız ve daima daha fazla açmaya çalışmanız gerekiyor.

Main Assembly oynanış bakımından oldukça detaylı. Çok fazla kompleks yapı bulunuyor. Çok fazla detay olduğu için sizin de oynarken dikkat etmeniz gerekenler çoğalıyor. Sabit duran dronelar, yarış arabaları, mekanlar ve daha çok sayıda çalışma bulunuyor. Bir şey icat etmeye çalışırken çok ince noktalara odaklanmanız ve detaylarda adeta kaybolmanız isteniyor.

Mesela bazı kutular bulunuyor. Bu kutuları sizin bir yere taşımanız isteniyor. Bunun için kendinize bir forklift tasarlıyorsunuz. Tasarım sırasında neyi nereye koyacağınızı, nasıl yükleyeceğinizi, nasıl gideceğinizi, hızlanmak için neler yapabileceğinizi ve daha fazlasını düşünmeniz gerekiyor. Yani aracınızı ne kadar sağlam ve amaca uygun tasarlayabilirseniz kutuları taşırken o kadar rahat ediyorsunuz. Aksi taktirde düşme, kırılma gibi şeyler yaşanıyor.

Main Assembly İnceleme, oynarken yapabileceğiniz çok şey var. Hatta yapabileceklerinizin sonunu bilemiyorsunuz. İşinize yarayacak, kullanacağınız aracın her türlü ince ayarını, her türlü detayını yapabilirsiniz. Bir araç yapacağınızda karşınıza sabit bir kasa ya da şase çıkmıyor. Her türlü eğimi, bükümü, uzatmayı, ölçüyü siz tasarlayabiliyorsunuz. İster basit sistemlerle bir araç meydana getirebiliyor isterseniz kompleks bir araç ortaya çıkarabiliyorsunuz. Matematik ya da mühendislik üzerine teknik bilgileriniz varsa bu oyunda bunları rahatlıkla kullanabilir, deneyimleyebilir, deneme yanılma ile neler ortaya çıkarabileceğinizi keşfedebilirsiniz.

Main Assembly oyuncularına parçalar sunuyor ve bunlardan sayısız şey yapma imkânı tanıyor. Oyunda 65’in üzerinde parça yer alıyor. Forklift, jet motoru, roket gibi çok sayıda parça var ve bunlar geliştirmelerle birlikte çok daha artacak. Üstelik parçaların hepsi aynı boyutlarda, işlevlerde değil. En ince ayarları dahi yapabileceğiniz türden parçalar yer alıyor. Pistonlar, akıllı sensörler, kitsler, bacaklar, ayaklar ve çok daha fazlasını yapabiliyorsunuz.

Main Assembly İnceleme Sistem Gereksinimleri

Oyunda yaptıklarınızı paylaşma imkânınız var. Tek tuşla Steam Workshop üzerinden yaptıklarınızı paylaşabiliyorsunuz. Oyunu tek başınıza oynayabileceğiniz gibi arkadaşlarınızla da oynayabiliyorsunuz. Çok oyunculu modlarda yaptığınız araçları arkadaşlarınızla yarıştırma şansınız var. Dolayısıyla eğlenmek için iyi bir yol sunuyorlar size.

Main Assembly görsel açıdan iyi olmanın haricinde özellikle oynanış üzerine odaklanılmış. Bu yüzden de oyunu oynayabilmek için büyük sistemlere gereksiniminiz yok. Sisteminizin şu değerlerde olması oyunu oynamak için rahatlıkla yetiyor:

  • İşletim Sistemi: WINDOWS 7 (64-bit)
  • 64-bit işlemci ve işletim sistemi gerektirir
  • İşlemci: Intel Core™ i3-4160 ya da AMD eşdeğeri
  • Bellek: 4 GB RAM
  • Ekran Kartı: NVIDIA GeForce® GTX 750 ya da AMD eşdeğeri
  • Depolama: 3 GB kullanılabilir alan.

Sonuç Olarak…

Sonuç olarak Main Assembly oyun deneyimi olarak oldukça iyi. Görseller açısından da yeterli. Yapılabileceklerin sınırı neredeyse yok. Tamamen bir özgürlük sunuyor. Yaratıcılığınızı, hayallerinizi olabildiğince kullanabiliyor ve kimi zaman minimal parçalarla kimi zaman büyük parçalarla çok fazla şey inşa edebiliyorsunuz. Bunları görevler doğrultusunda kullanabiliyorsunuz. Yıldızlar toplayarak daha fazla teknoloji sahibi olabiliyorsunuz. Hem eğlenip hem hayal dünyanızı kullanabiliyorsunuz.