Oyun Hileleri Nasıl Çalışır?

Oyun Hileleri Nasıl Çalışır?

Oyun Hileleri Nasıl Çalışır?

Oyun hileleri nasıl çalışır ve bu hileler neden yapılır? Gelin konuya biraz da farklı bir açıdan göz atalım arkadaşlar. Oyun hileleri nasıl çalışır derseniz, aslında biraz da kod yapısı ile çalışır. Yani mevcut bir oyuna, sanki o oyundan gibi dahil olur ve bu şekilde çalışmaya devam eder diyebiliriz. Yapısal olarak bakarsak da çok farklı bir çalışma ile karşımıza çıkar.

Bu hile yapıları hepimiz için çok daha dengeli ve çok daha hızlı bir yapı ile organize olmaktadır. Tamamen geniş ve yenilikçi bir dilde hizmet üreten bu yapılar sayesinde, hepimiz de kendine göre bir çalışma oluşturmuş oluyoruz. Tamamen beklenti ve yenilik bazlı bir hizmet ile ilerleyen sitemiz, kişisel beklentileri çok daha hızlı şekillerde büyütecek ve hepimize göre de bir denge ve yenilik oluşturacak diyebiliriz.

Hile yapmanın pek çok nedeni olabilir. Başlıca nedenler şunlardır; karşı takıma hile gelmesi,oyundaki diğer kişilerin çok iyi oynaması vb. durumlarda çoğu kişi hile kullanır.

Oyundan oyuna değişen bir kavramdır. Bazı oyunlar için az bir kodlama gerekirken günümüz oyunları için üst düzey kodlama bilmek gerekmektedir. Haliyle oyun hilesi yapmak kolay bir iş değildir. Bu yüzden bazı hileler cüzi bir miktar karşılığında satılmaktadır. Hileninde bazı çeşitleri vardır. Oyun içinde kullanılan hileler ve oyun dışında menü ile kullanılan hileler. Bunları biraz açarsak;

Hilelerin türü nedir? Hangi hileler vardır?

Oyun içinde kullanılan hileler: Günümüzde çoğu oyun için kullanılan hile yöntemidir.Oyun içinde bir hileyi kullanmak için yazdığınız kodları oyunun içine injec’te etmeniz lazımdır işte burda da oyunların anti-cheat yazılımları devreye giriyor işler epey zorlaşıyor.

Hile yazmak için bazı programlar gerekir ama bu makalede anlatmak istediğim daha çok yardımcı programlar olacak. Peki nedir bu yardımcı programlar ? cevabı zaten üsteki yazıda istemeden de olsa değişmiştim. Menü ile kullanılan hileler kısmına bakarsanız bir değeri değiştirir demiştim işte yardımcı programlar bunu yapıyor bu programlar başında Cheat Engine geliyor. Bu programın çalıştırmak için herhangi bir kod bilmek gerekmez. Sadece programı açıp oyunu seçip oyun içindeki değerlerle oynamaktır. Youtube’de bunu hakkında çokça video vardır. Üstelik bu programı indirmesi bedavadır.

Oyun hileleri ne kadar riskli?

Hile çalışması aslında biraz da bu yapı ile ilerliyor. Bazı oyunlar risk yaratabiliyor. Mesela oyundan kovulmanıza bile neden olabiliyor. Çoğu online oyun hileye izin vermese de insanlar bir şekilde hile yaparak oynarken, bu hilelerin açık kaldığı görülünce büyük pişmanlık yaşıyorlar.

Hile nasıl çalışır ve nasıl ilerler konusuna bakınca da doğrudan bu konuyu görüyoruz. Genellikle büyük oyunlarda ve online oyunlarda çok fazla hile yapıldığı için herkes kendine göre en beklenti bazlı oyunu seçiyor ve bu sayede ilerlemeye tüm hızıyla devam ediyor.

Hile yaparken bazı yazılımlardan destek alıyor herkes. Oyunlarda hile kullanmak pek çok kişi için eğlenceli olabilir. Oyunlarda kendinizi zorlayacağınız ve bir şekilde efor sarf edeceğiniz için, hile konusuna dair yeni bir beklenti ile ilerleyebilirsiniz. Bu süreçler adına çok daha farklı ve çok daha özverili bir süreç ile kendinizle ilgili seçenekleri de organize edebilirsiniz.

Aşama aşama büyüyen ve ilerleyen bütün süreçler için yapılacak olan işlemler biraz da bu yapı ile karşımıza çıkar. Hileler online platformlarda doğrudan ban sebebi oluyor. Bu yüzden bu konulara kesinlikle dikkat etmenizi öneriyoruz. Tehlikenin bu yönlü yapısı hepimizi riske sokabilir. Bu yüzden bu aşamaların tamamını kullanmalı ve kendimize göre bir çalışma üretmeliyiz.