Metacritic Trolleri Önlüyor! Çıktığı Gün Oyun Puanlamak Yasak!

Metacritic Trolleri Önlüyor! Çıktığı Gün Oyun Puanlamak Yasak!

Oyun dünyasında büyük yer eden ve güncel kalan pek çok çalışma var. Günümüzde herhangi bir şey izlemek veya oynamak istediğimizde muhtemelen ilk yaptığımız şey bu yapımı daha önce izlemiş veya oynamış kişilerin görüşüne başvurmaktır.

Bu tarz durumlar için kendine has bir yapıda yorumlar bırakıyor ve oyunla ilgili de fikirler sunuyor. Bu görüşlerden elde ettiğimiz çıkarımlarla da aklımızdaki yapımın vakit harcamaya değer olup olmadığı kararına varırız.

Oyun puanlamaları duruyor!

Çıktığı gün hiç bir oyun puanlanamayacak. Ancak bildiğiniz üzere bu tür platformlarda herkes dürüst yorumlarda bulunmayabiliyorlar. Çeşitli nedenlerden dolayı hayal kırılığına uğramış ya da yapımı ortaya çıkaranlara karşı kin besleyenler, insanların o yapıma vakit harcamamaları için olumsuz yorumlarda bulunarak yapımın asıl değerinin gölgede kalmasına neden olabiliyorlar.

Oyunların puanlanması bir yerde hile yoluna da gidebiliyor. En azından kitlesi olanlar oyunları bir şekilde manipüle edebiliyorlar. Manipülasyon durumlarına dair yapılacak olan pek çok seçim ve fırsat var. E haliyle bunların engellenmesi durumu da kendi içinde bir değişkenlik yaratıyor. Zaman kaybetmeyin ve sizler de kendinize has bir yapıda detayları görmeye başlayın.