Titanfall 2 Playstation 4 Pro'da da Çalışacak!

Titanfall 2 Playstation 4 Pro'da da Çalışacak!

Geliştiriciliğini Respawn Entertainment firmasının yaptığı ve yayıncılığını da Electronic Arts’ın üstlendiği FPS oyunu Titanfall 2’nin Playstation 4 Pro platformunda da oynanabileceği kesinleşti.

Yapımcı Drew McCoy’un kişisel Twitter hesabına yöneltilen bir soruyu cevaplamasıyla kesinleşen durum ilk defa bir oyunun, güncellemeyle değil de, çıkış yapmasıyla birlikte direk olarak Playstation 4 Pro platformuna gelmesi olması sebebiyle ayrı önem taşıyor.

titanfall-2-drew-mccoy

Burada şöyle bir sıkıntı doğuyor: Her ne kadar oyun dört gün sonra yani 28 Ekim tarihinde çıkış yapacak olsa da Playstation 4 Pro, 10 Kasım tarihine kadar piyasaya sürülmeyecek. Ancak geliştirici firma bu küçük sıkıntıyı fırsata çevirerek bu süre zarfında oyunu daha da hazır bir hâle getirmeyi planlıyor.

Titanfall 2, Playstation 4 Pro’da oynanabilir olacak ilk oyun değil. Battlefield 1, FIFA 17 ve Mass Effect: Andromeda gibi birçok EA oyunu da güncelleme ile beraber Playstation 4 Pro’ya entegre ediliyor. Playstation 4 Pro’ya gelecek birçok oyunun yanında gelmeyecek oyunlar da mevcut. The Witcher 3: Wild Hunt bunlardan bir tanesi.

Respawn Entertainment’in kurucusu ve CEO’su Vince Zampella’nın Titanfall serisinin devam edip etmeyeceği hakkında sorulan sorulara verdiği cevaplara ve röportajın tamamına ulaşmak için tıklayın.

Titanfall 2, 28 Ekim tarihinde, PC, Playstation 4 ve Xbox One için çıkacak.