PES 2021 Duyuruldu

PES 2021 Duyuruldu

Konami, yirmi beş yılı geride bırakan PES oyun serisinin 2021 versiyonunu duyurdu. Şirket, PES 2021 ile birlikte başta grafik motoru olmak üzere pek çok köklü değişikliğe gideceğinin bildirdi. Son yıllarda

PES

serisinde sürekli yenilikler yapan şirket, aynı zamanda farklı yöntemler de deniyor. 2021 ile bunu biraz daha öteye taşıyarak son yıllarda kullandığı grafik motorunu değiştiriyor.

PES 2021 Yeni Bir Grafik Motoru ile Gelecek

PES serisinin son oyunlarında daha önce Metal Gear Solid oyunlarında rastladığımız Fox Engine grafik motorunu kullanıyordu. Konami, PES 2021 ile birlikte bunda değişikliğe gideceğini ve artık Unreal Engine 5 kullanacağını duyurdu. Dolayısıyla grafik altyapısının değişimiyle birlikte bir taraftan oynanışta diğer taraftan da animasyonlarda değişiklikler olacak.

PES, 2021 yılında çıkacak ve doğrudan yeni nesil konsollar esas alınıyor. Mevcut konsolarda ise frimanın farklı bir uygulama kullanacağı belirtiliyor. Açıklamaya göre bu yılın sonlarına doğru PES 2020 için uygun fiyatlı bir sezon güncellemesi yapılacak ve bununla birlikte takım kadrolarında güncelleme olacak.

PlayStation 5 ve Xbox Series X versiyonlarında oyunun daha gerçekçi bir modellemeler, foto gerçekçi oyuncu modellemeleri, geliştirilmiş fizik unsurları yer alacak. Duyumlara göre bütün bu yeniliklerle birlikte oyunun yeni baştan ele alınacağı belirtiliyor. Ayrıca duyuruya göre Master League ve myClub gibi modlarda da değişiklikler yer alacak.

Tam Çıkış Tarihi Belirtilmedi

PES futbol oyunu 2021 yılında çıkacak olsa da net bir tarih verilmiş değil. Yayınlanan teaser videosunda uzun zamandır olduğu gibi yine Messi yer alıyor ve takımı Barcelona forması, renkleri, stadı öne çıkıyor. Yapılan açıklamalar ve tanıtım videosu şimdiden büyük ilgi gördü ve hayranlarında heyecana yol açtı.