Kena Bridge of Spirits Oyunu Ertelendi

Kena Bridge of Spirits Oyunu Ertelendi

Yılın en çok beklenen oyunları arasında gösterilen Kena Bridge of Spirits, yıl bitmeden çıkış yapacaktı. 2020 yılında gelecek olan yapımı merakla beklerken, Ember Lab tarafından bir açıklama yapıldı.

Yapılan açıklama ne yazık ki oyunu bekleyen hayranları pek memnun etmeyecek olan bir açıklama oldu. Öyle ki diğer birçok yapımda olduğu gibi Kena Bridge of Spirits için de erteleme kararı açıklandı.

İlginizi Çekebilir: Ubisoft Yeni AAAA Oyunları Geliştiriyor

Kena Bridge of Spirits Bu Yıl Değil 2021 Yılında Gelecek

Aksiyon ve macera yönünün bir hayli öne çıkmasını beklediğimiz ve özellikle maceracı yapısı konuştuğumuz oyunun ertelenmesindeki en büyük neden, koronavirüs oldu. Pandeminin oluşturmuş olduğu etki, oyunu geliştiren ekibinde aksamasına neden oldu.

Ember Lab, tam da böyle bir açıklama yaptı. Gayet güzel ilerleyen yapıma, oldukça olumlu yorumlar geldiği söylendi ve bu yorumların değişmesine neden olacak olan hataların yapılmamasının istendiği belirtildi.

Pandemi nedeniyle işlerin aksaması ve işlerin aksamasının nedeniyle de oyunun kalitesinde bir düşüş meydana gelmemesi için, erteleme kararının aldığı duyuruldu.

[embed]

Erteleme kararının sonrasında Kena Bridge of Spirits oyununun ne zaman yayınlanacağı konusunda da bir bilgi verildi. Buna göre oyun 2021 yılına kadar sarkacak ve 2021 yılının ilk çeyreğinde çıkış gerçekleştirecek.

Fakat bu çıkışın hangi ay olacağına ilişkin bir bilgi yok. İlk çeyrek denildiği için ilk 4 ay içerisinde çıkış yapılacak ama hangi ay bilinmiyor. PS4, PS5 ve PC platformlarına gelecek olan oyunun, PC sürümü için ise Epic Games üzerinden satış olacak. Tüm platformlar için oyun aynı anda çıkacak. En azından bu konuda bir gecikme olmayacak.