Heyecanla Beklenen DİRT 5 Fragmanı Yayınlandı

Heyecanla Beklenen DİRT 5 Fragmanı Yayınlandı

Araba yarışı tutkunlarının ilgiyle takip ettiği DiRT serisinin yeni oyunu DiRT 5 uzun süredir merakla bekleniyordu. Nihayet serinin yeni oyununun fragmanı yayınlandı. Codemasters tarafından geliştirilen oyun, PS4’te satın alındığı taktirde bu kişilerin PS5’e geçmeleri halinde ücretsiz olarak oyunları yükseltileceği açıklandı. Bununla birlikte bazı yeni bilgiler de paylaşıldı.

DiRT V ile Birlikte Harita Genişliyor

Codemasters tarafından yapılan açıklamada DiRT 5’i PS4’ten PS5’e ücretsiz şekilde yükseltmenin dışında off-road yarışlarıyla ilgili bazı yeni özelliklere de yer verildi. Buna göre oyun, 10 farklı konuma sahip olacak. Bunlar Arizona, Nepal, Roosevelt Adası, Çin, Norveç, Yunanistan, Fas, İtalya, Brezilya ve Güney Afrika olarak haritada yerlerini alacak.

DiRT 5 Çıkış Tarihi

DiRT 5 ile birlikte geniş haritalar yer alacağı gibi Rally Raid, Ultra Cross, Landrush, Path Finder, Ice Breaker, Sprint, Gymkhana, Stampede, Time Trial gibi çevrimdışı etkinlik türleri de bulunacak. Oyun, Xbox One, PS4 ve PC için 9 Ekim’de piyasaya çıkarılacak. Yeni nesil konsollar, Xbox Series X ve PS5 için ise daha sonraki bir tarihte çıkacak. Yeni konsollarla birlikte oyun pek çok benzersiz özelliğe sahip olacak. 120 FPS gibi çeşitli özellikler desteklenecek ve PS5’de DualSense kontrolcüsü ile birlikte yer alacak ve bütün bunlar araba yarışı tutkunlarının farklı bir deneyim yaşamalarına yardımcı olacak.