Oyun HaberleriOyun İncelemePC Oyunları

Orcs Must Die! Unchained (Beta) İnceleme

Bu yazımızda sizlerle Orcs Must Die serisinin beta aşamasında olan ikinci oyunu Orcs Must Die! Unchained ‘yi inceliyoruz. 

Kule defans oyunlarını herhalde sevmeyen yoktur. Üzerimize gelen yüzlerce düşmanı güçlü savunma kulelerimiz ve tuzaklarımız ile durdurmak kadar eğlenceli bir şey daha düşünemiyorum. İşte serinin ilk oyunu olan Orcs Must Die ‘da bu eğlenceye yeni bir bakış açısı kazandırmıştı. Bakış açısı derken yanlış anlaşılmasın gerçek anlamda üçüncü şahıs kamera ile defans yapıyorduk. Normalde iki boyutlu olan defans oyunları bu sayede yepyeni bir boyuta taşınmıştı. Kurduğumuz tuzakların yanı sıra aynı zamanda karakterimiz ile de gelen düşmanları öldürmek çok daha ilgi çekiciydi. Bu yönüyle aslında hem TPS hemde Defans unsurlarını bir araya getiren Orcs Must Die, gerçekten başarılı bir iş çıkarmıştı.

orcs-must-die-unchained-oynanis1

Şimdi ise yapımcı firma ikinci oyunuyla bizleri yeniden büyülemeye devam ediyor. Şimdi diyeceksiniz ki ikinci oyunda ne değişti? Tamam anladık hem defans hemde TPS ile oynuyoruz. Böyle bir oyunda ne değişebilir ki? Özetlemek gerekirse Orcs Must Die! Unchained ile artık tamamen MMO türü bir oyun oynuyoruz diyebiliriz. Yani internet üzerinden başka takımlar ile oynuyoruz. Bu sefer kulenize sadece NPC orklar saldırmıyor. Karşınızda farklı bir oyuncu  ve karakteri bulunuyor ve siz onun kulesini yıkmaya çalışıyorsunuz. İlk kim düşman kuleyi yıkarsa o takım kazanıyor.

orcs-must-die-unchained

1 2 3Sonraki sayfa

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu