En iyi 6 Mobil oyun

En iyi 6 Mobil oyun

Akıllı telefonlar artık hepimizin hayatının önemli bir bölümünü oluşturuyor. Evde, iş yerinde, okulda ve bunlar gibi pek çok yerde akıllı telefon ve bize yarar sağlayacak uygulamalara ihtiyaç duyuyoruz. Ancak bunun yanı sıra akıllı telefonlardan oyunlarda oynuyoruz. Mobil oyunlar akıllı telefonların özelliklerinin artmasıyla birlikte insanların gözünde daha çekici bir hal almaya başlıyor. Bazı mobil oyunlar dünya çapında milyonlar tarafından oynanıyor. Hatta bazı dönemler hayatımızın o kadar içine giriyor ki ondan başka bir konu konuşmaz oluyoruz. Çokca indirilen ve neredeyse bağımlı hale getiren bu oyunlar içinde bazıları ön pland akalmaktadır. Android ve İOS telefonlar için en çok indirmeye sahip en iyi 6 mobil oyununu aşağıdaki gibi sıralamak mümkündür.

En iyi mobil oyunlar

1 Mobile Legends: Bang Bang

Mobile Legends: Bang Bang bir aksiyon türü oyunudur. 5 e 5 takımlar halinde savaş mücadelesi verebileceğiniz keyifli bir oyundur. Oyunda seçtiğiniz karakterin özelliklerini güçlendirerek rakipleriniz karşısında önemli avantajlar elde edebilir, savaşta bir adım önde olabilirsiniz. Üstelik arkadaşlarınızla birlikte takım olarak oynayabilirsiniz. Bu sayede keyifli zaman geçirip arkadaşlarınızla oynamanın getirdiği takım ruhuyla amansız bir savaş mücadelesi verebilirsiniz. 10 dakikalık maçlar halinde oynanan Mobile Legends: Bang Bang farklı harita seçeneklerine sahiptir. Ayrıca bu oyunun global turnuvalarına katılarak gücünüzü diğer oyunculara gösterme şansınızda var. 102 MB depolama alanı gerektiren bu oyun, Play Store’da 100 milyondan fazla indirme ve 4,3 gibi yüksek bir puana sahiptir.

2 PUBG Mobile

Günümüzde hala adından çokça bahsedilen ve günde milyonlarca oyuncunun oynadığı PUBG Mobile en iyi Battle Royale tarzı oyundur. 4 adet klasik mod haritasına ve birden fazla farklı moda sahip olan bu oyun tek kişi, iki kişi ve dört kişilik takımlı olarak oynama özelliklerine sahiptir. Ayrıca oyun birinci şahıs görüşüyle ya da üçüncü şahıs görüş seçeneğiyle oynanması mümkündür. 100 kişinin bulunduğu uçağın harita üzerinden geçmesi ve oyunların harita içinde istediği yere atlayarak mekanlarda bulduğu silah ve can malzemesi gibi ekipmanlarla sona kalma yarışına dayanan bir mücadele oyunudur. Tencent Games şirketi tarafından yapılan bu oyun, 2 GB depolama alanı gerektirmektedir. Oyuncuların keyifle oynadığı bu oyun 100 milyondan fazla indirmeye sahiptir.

3 Call of Duty Mobile

Bilgisayar oyunlarıyla efsaneler arasına giren Call of Duty, mobil içinde oyun geliştirerek kısa zaman önce oyuncusuyla buluştu. Battle Royale ve hızlı ölüm maçları gibi modları olan Call of Duty Mobile kısa süre içinde Pubg Mobile kadar bilinir ve oynanır hale geldi. Activision Publishing tarafından yapılmış olan bu oyunu telefonunuza yüklemek için 1,5 GB depolama alanına sahip olmanız gerekmektedir. 50 milyondan fazla indirmesi olan Call of Duty Mobile oyunu Play Store’da 4,5 puan almıştır.

4 Clash of Clans

Senelerdir strateji türünde en iyi mobil oyunlar arasında olan Clash of Clans oyunu, bugün bile popülerliğinden ödün vermemektedir. Bir köyü en baştan inşa ederek, askeri birlikler eğiterek ve çeşitli stratejiler yaparak rakibiniz alt etmeniz gereken bu oyun, oyuncular tarafından keyifle oynanmaktadır. 500 milyondan fazla indirmeye sahip bu oyunun Google Play Store’da puanı 4,5 tir. Oyunu indirmek istiyorsanız telefonunuzda 132 MB boş depolama alanı olması yeterlidir.

5 Brawl Stars

Elmas kapmaca, hesaplaşma, soygun, savaş topu gibi farklı modları bulunan Brawl Stars oyunu, en iyi mobil oyunlardan biridir. Takımlı ya da tek başına oynanabilen bu oyun 100 milyondan fazla indirmeye sahiptir. 133 MB depolama alanı gerektiren bu oyunun Play Store’daki puanı 4,4 tür.

6 LifeAfter

Hayatta kalma oyunlarına karşı ilginiz varsa ve Oyunda yüksek grafik olsun yanındada hikaye olsun derseniz çok abartmış olmazsınız çünki böyle bir oyun var. Online tabanlı bu oyunda Gerçek anlamda hayatta kalmak için bir mücadeleye giriyorsunuz Diğer oyunlardan aşina olduğumuz oyunda salgın bir hastalık baş gösterir ve bu hastalık insanları mutasyona uğratarak birer zombiye dönüştürür tabiki siz bu olayları yaşamıyorsunuz direkt olarak cehennemin ortasına düşüyorsunuz. LifeAfter adlı bu oyun bir çoğunuz tarafından bilinmeyebilir bende yeni keşfettim ve oyunun harika bir atmosfere sahip olduğunu söyleyebilirim.