Xbox Series X Oyun Kutu Tasarımına Tepki

Xbox Series X Oyun Kutu Tasarımına Tepki

Xbox Series X oyun kutularının tasarımından dolayı oyuncular tepki gösterdi.

Xbox Series X oyun kutularının tasarımından dolayı oyuncular tepki gösterdi. Xbox Series X’e ait orijinal oyun kutularında yer alan logo, oyun severleri çileden çıkardı.

Geçtiğimiz günler içerisinde Sony’nin Playstation 5 oyun kutularının nasıl bir tasarıma sahip olacağını paylaşılan görseller sayesinde görmüştük. Ortaya çıkartılan bu tasarım bazı oyuncuları memnun etmedi çünkü daha göz alıcı tasarımların oluşturulması beklenmekteydi. Mavi kutu ve normal oyun posterinin yer aldığı alışagelmiş tasarım vardı. Siyah PS5 logosu haricinde herhangi bir farklı özelliği bulunmuyordu.

Bu gelişme sonrasında Microsoft, Xbox Series X oyun kutularının tasarımlarını oyun severlere sundu ve o zamandan bugüne kadar gerçekleştirilen yorumlara bakıldığı zaman oyuncular genel anlamda büyük bir memnuniyetsizlik duygusu yaşıyorlar. Bunun asıl nedeninin ise kutunun rengi veya tasarım şeklinden dolayı kaynaklanmadığı, kutu üstünde kullanılması tercih edilmiş olan Series X için Optimize Edilmiştir etiketi.

ETİKET BOYUTU BÜYÜK

Yeni kutu tasarımlarının da Xbox One kutularına benzediği bir gerçek. En üst bölümde Xbox One yerine yeşil zemin üstünde Xbox yazmakta. Smart Delivery desteği gibi özellikler de ön kapak resmi üzerinde belirtilmiş. Fakat bir de bir hayli büyük boyutta Series X etiketi mevcut.

Kutu üzerinde kullanılması tercih edilen bu büyük etiket logosu, oyun severler tarafından eleştirildi. Tercih edilen bu etiket logosu, kutu tasarımının üzerinde yakışır durmadığı kesin. Bu etiketin Microsoft tarafından paylaşılan 3 farklı kapakta da farklı bölgede durması, aslında kararın tam verilmediğinin de kanıtı. Bundan dolayı bu etiket daha da uyumsuz bir görünüm deneyimi sunuyor insanlara.

Microsoft’un Xbox Series X kapaklarına gelen bu tepkiler dolayısıyla farklı bir şeyler deneyeceği düşünülüyor çünkü oyuncular gerçekten de bu kapak tasarımlarını beğenmedi.