Microsoft, Xbox One Elite Bundle'ı duyurdu!

Microsoft, Xbox One Elite Bundle'ı duyurdu!

Microsoft, seçkin oyuncular için yeni Xbox One Elite Bundle'ı tanıttı. Yepyeni bir controller ile gelen Xbox One Elite alıcılarını bekliyor!

Microsoft oyun deneyiminizi üst seviyelere çıkartacak yeni bir oyun konsol paketini duyurdu. Xbox One Elite Bundle olarak isimlendirilen bu paket tamamen seçkin oyuncular için tasarlanmış gibi görünüyor. E3 2015'te sadece controller'ı tanıtılan bu paket Kasım 2015'te 499 dolardan dünya çapında satışa sunulacak.

Paketi seçkin bir paket yapan şey ilk bakışta görünen yeni Xbox One Controller'ı gibi görünebilir ama donanımda da yenilikçi değişlikler yapılmış. Microsoft Xbox One Elite'de kullanılan 1TB'lık disklerde HDD teknolojinden vazgeçip yeni nesil hibrit SSHD teknolojisini kullanmaya başlamış gibi görünüyor. SSHD teknolojisi aslında sabit disklerde HDD ile SSD'nin birleştirilmiş bir türü gibi gözükse de Microsoft, Xbox One oyunlarında kaydetme sırasında öncesine oranla yüzde 20 daha hızlı kayıt işlemi ve daha fazla enerji tasarrufu yapılacağını söylüyor.

xbox-bne-elite-bundle

Kinect ile gelen ilk Xbox One'ın fiyatının 499 dolar olduğunu ve SSHD teknolojinin HDD'lere oranla pahalı olduğunu düşünürsek bu paketin yeni kol ile birlikte fiyatının 499 dolar olması bizi sevindiriyor.

Aslında Xbox One Elite kolu E3 2015'te görücüye çıkmıştı. Bu kolu içeren Xbox One Elite paketi ise 3 Kasım'da dünya çapında satışa sunulacak.