Çıkış TarihiOyun HaberleriOyuncu GündemiPC Oyunları

Grand Theft Auto V’in PC Sürümü Ertelendi!

Yıllardır PC oyuncularının beklediği ve geri sayımın başladığı Grand Theft Auto V PC sürümü ertelendi ve ayrıca Sistem Gereksinimleri açıklandı.

17 Eylül 2013 tarihinden bu yana GTA 5‘i bilgisayarında oynamak için bekleyen oyunculara bir kötü haber daha geldi, daha önce Rockstar çıkış tarihini 27 Ocak olarak belirtmişti ancak an itibari ile oyunun PC sürümünün ertelendiği belli oldu, ayrıca en azından bu kes Rockstar beklenen sistem gereksinimlerini açıkladı. (sistem gereksinimleri bizi çok şaşırttı, düşük ekran kartı, yüksek disk alanı)

Rockstar oyunun ertelenme sebebi olarak ise daha iyi bir oyun olabilmesi için birkaç haftanın daha geçmesi gerektiğini ve biraz daha süreye ihtiyaç duyduklarını belirtti, test ve rötuşların devam ettiğini belirten Rockstar şu an için ise verdikleri tarih 24 Mart. (24 Mart tarihi artık son tarih olur umarım, sürekli ertelenme haberi yapmaktan bizde bıktık)

GTA V’in çıkmasının hemen ardından aktif olacak olan GTA Online‘de ise aynı anda 30 kullanıcının olacağını ve PC sürümünün direkt olarak Heist ile birlikte gelecek. Konsol oyuncuları ise Heist güncellemesi birkaç hafta sonra gelecek. (Heist DLC’si soygun görevlerini içeriyor ve isminden sık sık bahsettirmiştir, bu DLC sayesinde takım arkadaşlarınız ile banka soygunu yapabileceksiniz)

Oyun PC’de 60 FPS desteği ile birlikte bunu 1080p ayarlarda mümkün kılıyor, yani hem 1080p hemde 60FPS oynayabileceksiniz, ayrıca oyunda 4K ve çoklu monitör desteği de bulunacak olması yüksek performansta oyun oynamaya sevenler için iyi bir haber olduğu kesin. (bizce 1080p 60FPS yeterli, 4K yada çoklu monitöre gerek yok gibi)

Grand Theft Auto V Sistem Gereksinimleri ;

En Düşük (minimum) Gereksinimler:

İşletim Sistemi: Windows 8.1 64 Bit, Windows 8 64 Bit, Windows 7 64 Bit Service Pack 1, Windows Vista 64 Bit Service Pack 2* (Vista için Nvidia ekran kartı önerilir)
İşlemci: Intel Core 2 Quad CPU Q6600 @ 2.40GHz (4 CPUs) / AMD Phenom 9850 Quad-Core Processor (4 CPUs) @ 2.5GHz
Bellek (ram): 4GB
Ekran Kartı: NVIDIA 9800 GT 1GB / AMD HD 4870 1GB (DX 10, 10.1, 11)
Ses Kartı: 100% DirectX 10 destekli
Gerekli Boş Harddisk Alanı: 65GB boş alan

Önerilen (maximum) Gereksinimler:

İşletim Sistemi: Windows 8.1 64 Bit, Windows 8 64 Bit, Windows 7 64 Bit Service Pack 1
İşlemci: Intel Core i5 3470 @ 3.2GHZ (4 CPUs) / AMD X8 FX-8350 @ 4GHZ (8 CPUs)
Bellek (ram): 8GB
Ekran Kartı: NVIDIA GTX 660 2GB / AMD HD7870 2GB
Ses Kartı: 100% DirectX 10 destekli
Gerekli Boş Harddisk Alanı: 65GB boş alan

Bir çok oyuncu GTA 5’in Sistem Gereksinimlerinin bir hayli yüksek olacağının düşünüyordu, hatta tahmin yayınlayan sitelerin bir çoğu yüksek sistem gereksinimleri belirtiyordu, ancak üstteki resmi sistem gereksinimlerine bakıldığında oyunun aşırı bir istem gereksinimi bulunmuyor, özellikle ekran kartı olacak Rockstar oldukça uygun bir gereksinim sunmuş durumda, bunun yanı sıra Bellek (ram) de bir hayli uygun görünüyor. (GTA 5 gibi bir oyuna göre gayet iyi. eğer GTA 4’de olduğu gibi optimizasyon sorunlu bir şekilde çıkmaz ise oyunu bir çok oyuncu rahatlıkla oynayacak gibi görünüyor.)

Ancak oyunu ön sipariş ile key olarak alanlara geçmiş olsun demek isteriz, zira oyun 65GB gibi yüksek bir boyuta sahip, ülkemiz internet hızı ve adil kullanım kotası bakımından düşünürsek indirmek tam bir işkenceye dönüşecek gibi.

İlgili Makaleler

5 Yorum

  1. Bence iyi olmadı. Söz verdiği tarihe yetistirmesi lazımdı bakkal dükkanı değil ki bu… yeni gorevleri vs… güncelleme ile verebilirlerdi… zaten bir ton da para veriyoruz… bari bekletmeselerdi…

  2. Bu oyunun geç çıkması daha iyi olmuş. Böylelikle kullanıcıların düşünceleri daha iç açıcı olacaktır.

  3. İyi ki ertelenmis bence. Cunku oyun belirlenen tarihte ciksaydi. Oyun severler oyundaki hata yuzunden oyundan olumsuz bir elektrik alabilirdi. Daha iyi denetlenmesi ve hatalarin giderilmesi sart bence.

  4. Uzun süredir bekliyorduk. Sürekli sitelerde yayınlanacak haberleri çıktı . Geç olsun ama sağlam olsun. Umarım bu kadar beklediğimize değer. Oyunun 65 gb olması çok kötü oldu. Haber için teşekkürler.

  5. Ertelenmesi tüm oyunseverleri üzmüştür ama videoya bakılacak olursa iyiki ertelenmiş. Yoksa Rockstar tüm oyunseverlerden tepki alacaktı. Yani ertelenmesine üzülmemeleri lazım çünkü adamlar işlerini çok iyi yapmaya çalışıyorlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu