Oyun HileleriOyun HaberleriPC Oyunları

Euro Truck Simulator 2 Hileleri

SCS Software tarafından geliştirilen ve yayımcılığı yapılan Euro Truck Simulator 2, Türkçe arayüzü ile Türk oyuncu kitlesinin de beğenisini fazlasıyla kazanmış durumda. Bağımsız yapımcı oyunu olan Euro Truck Simulator 2’de amacımız şehirler hatta ülkeler arası lojistik(taşımacılık) yaparak para kazanmak ve bir filo oluşturmak. Görevler alarak bize verilen malları tırımız ile kilometrelerce yol giderek diğer ülkedeki belirli noktalara ulaştırmamız gerekiyor. Bunun karşılığında ise para kazanıyoruz ve daha çok taşımacılık yapabilmek için kazandığımız paralar ile kendimize bir filo kuruyoruz. Tabi bu iş oldukça zahmetli ve zaman alan bir işlem, ancak hızlı bir şekilde ilerlemek istiyorsanız aşağıdaki hileleri de kullanabilirsiniz. Her ne kadar hile oyunun tadını kaçıracak olsa da siz bilirsiniz.

Euro Truck Simulator 2

Euro Truck Simulator 2 Hilelerini Aktif Etme:

Oyunda hilelerin kullanımı varsayılan olarak kapalıdır, daha doğrusu hileleri yazacağımız konsol kapalıdır. Ancak bir dosya düzenlemesi ile konsolu aktif etmemiz mümkün. Bunun için ilk olarak yapmanız gereken bilgisayarınızda bulunan belgelerim klasörüne girmek ve Euro Truck Simulator klasörünün içerisindeki Config dosyasını bulmak. Daha sonra ise bu dosyayı not defteri, notepad gibi bir metin editörü ile açmak. Şimdi ise aşağıdaki iki değeri değiştirin.

İlk olarak CTRL+F ile used g_console ‘0’ satırını bulun ve ‘0’ yazan değere ‘1’ yazın.

Son olarak yine aynı şekilde used g_ developer ‘0’ satırını bulun ve ‘0’ değerini ‘1’ yapın.

Bu iki işlemi tamamladıktan sonra CRTL+S ile yada bildiğiniz gibi dosyayı kaydedin. Artık oyunda konsolu açabilecek siniz.

Euro Truck Simulator 2 Hileleri Nasıl Yapılır?

Öncelikle hileleri yazabilmek için konsolu açmanız gerekiyor, ekrana yazmanız hileyi aktif etmez. Konsolu açmak için ESC tuşunun hemen altında bulunan ve genellikle “é” sembolü bulunur. (.bkz görsel)

Konsol Tuşu

Euro Truck Simulator 2 Hileleri:

HİLE KODU HİLENİN İŞLEVİ
cheat money 100.000$ para verir
cheat company Bazı şirket verilerini gösterir
cheat driver Şirkete rastgele sürücü eklemenizi sağlar
cheat rating (0-23) Şirket ratingleri ile oynarsınız
edit Dünya haritasını açar
sys_info Bilgisayar hakkındaki bilgileri listeler
exit Ana menüye dönmenizi sağlar
quit Oyundan çıkmanızı sağlar

Bilinen hileler bu şekilde, faklı hileler var ise yorum olarak belirtirseniz konuya ekleriz. Ayrıca sorularınız içinde yorum yazabilirsiniz.

İlgili Makaleler

36 Yorum

 1. arkadaş harifey uyuyoruz ama cheat money yazıyoruz olmuyor farklı bir şekli falanmı var ne yapmak gerekiyor kimsede yazmamış ukalnın biride ben yaptım oldu yazmış yardımcı oliyim dememiş yada kendiside yapamadı muhtemelen sallıyor.

  1. sadece ctrl F yapıp console yaz ondan sonra 0 ı 1 yap yaptıkdan sonra developer yaz ondan sonra oda 0 dır büyük ihtimalle 1 yap sonra oyuna gir ” bu tuşa bas :)

  1. kardeşim o iki kod benim config dosymada yoktu ben kendim ekledim oraya ve o sıfırlar yerine 1 yazdım oldu tmm mı kardeşim:D

 2. Hiçbiri olmuyo açabiliyorum cheat money cheat company yazıyorum hiç bir değişiklik yok ne 100000 param oldu nede başka şirketlerin verisini alabildim baya boktan bişey

  1. kardeşim ege,ilk önce yapman gereken şey:arkadaşın yazdığı gibi not defteriyle açıyorsun yapıyorsun ve olmuyor değilmi,bunun tek bi nedeni var az önce buldum;sen komutları 1 yapıtğında kendi kendine 0 oluyor ve işlemiyor,senin tek yapman gereken şey,uset g_developer 1 i kendin yazmak uset g_console 1 ide kendin yaz ve oyuna gir konsol açılacaktır (: iyi oyunlar.

   1. selam kardeşim para hilesi olmuyo bi türlü diger komutlar calısıyo ama parayı beceremedim sürüm olara 1.30.1.6 kullanıyorum bi yardımcı olabilirmisin ?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu