GaleriOyun HaberleriPC OyunlarıPlayStation 3PlayStation 4Xbox 360Xbox One

Çocukların Oynamaması Gereken 7 Oyun!

Oyundaki şiddet içeriklerinin bazı oyuncuları daha saldırgan yaptığı aşikar. Bazı oyuncular ise bunlardan hiç etkilenmediklerini söylüyorlar.

Bu tartışmalara çözüm sunması beklenen ilgili araştırmacılar da oyunlardaki şiddet konusunda ikiye ayrılmış durumdalar. Şahsi kanaatimce oyunlardaki şiddetin belirli bir yaş düzeyine gelmiş oyuncuları çok fazla etkilemediği yönünde. Ancak belirttiğim gibi “belirli bir yaş düzeyine gelmiş oyuncular“, çok etkilenmiyorlar. Yaş kısıtlaması koymak için, oyunun içeriğine, grafiğine, oyunda bulunan ses dosyalarına ve oyun kategorisine bağlı olarak bir çok kriteri göz önünde bulundurmak gerekiyor. Yani 7 yaşındaki bir çocuk Grand Theft Auto serisinden bir oyun oynarsa ve çocuk her önüne geleni bombalarsa ileride şiddete eğimli olabilir. Ancak aynı durum 15 yaşındaki birisi için geçerli değildir.

İnternetten derlediğimiz bu listede 12 yaşından küçük oyun severlerin oynamamasını tavsiye ettiğimiz oyunlar bulunuyor.
[baslik]Grand Theft Auto V[/baslik]

Çocukların-Oynamaması-Gereken-7-Oyun-1GTA GTA V‘in kaliteli bir oyun olduğunu hemen hemen hepimiz biliyoruz. Oldukça gerçekçi bir içeriğe sahip olmasının yanı sıra güzel grafikleri ve oyun mekanikleri olan GTA V, çok kanlı, bolca şiddete eğilimli ekipmanlar ve materyaller, bunun yanı sıra edepsiz olabilmesi nedeniyle listemizin ilk oynanmamasını tavsiye ettiğimiz oyun oluyor.

1 2 3 4 5 6 7Sonraki sayfa

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu