ZTE Axon 30 5G Ekran Altı Yeni Teknoloji Kamera Özellikleri İle Geliyor

ZTE Axon 30 5G Ekran Altı Yeni Teknoloji Kamera Özellikleri İle Geliyor

ZTE bir süredir yeni nesil UD kamera tanıtımları ile ilgileniyordu. Sonunda bu teknolojiyi kendi modellerine de ulaştırmayı başarırken yeni nesil bu kameraya sahip olan Axon 30 5G modelini yakında tanıtacak. Resmi olarak tarih belli olmasa da cihazın 22 Temmuz tarihinde çıkış yapacağı ortaya çıktı. ZTE Başkanı Ni Fei yaptığı açıklamada bu ay içerisinde yeni bir modeli getireceklerini duyurmuştu.

Firmanın daha önceki çalışmalarında kameranın üzerindeki alanın piksel yoğunluğunun iki katına çıkacağı, bunun da ekranda kamerayı daha az görünür hale getireceği olarak lanse edilmişti. Yeni gelecek olan modelde ekran yenileme hızında da bariz değişiklikler olacak ve yenileme hızı 90Hz2den 120Hz'e çıkacak.

Axon 30 5G Modelinin Özellikleri

Axon 30 5G modeliyle ilgili çok fazla bilgiye sahip değiliz. Ancak bu sınıftaki diğer modelleri değerlendirdiğimizde Snapdragon 888 yonga seti ile üçlü 64MP çözünürlüklü ana kameranın yer alması muhtemel görünüyor. ZTE firması, Axon 30 5G modelinde kullanmayı düşünmediği ekran altı 3D tarayıcısının tanıtımını da daha önceden yapmıştı.

zte axon 30 5g kamera

Sadece Çin pazarında satılacak olan ZTE Axon 30 Ultra modeli ise 16GB RAM ve 1TB depolama alanı ile bu Cuma günü satışa çıkacak.