Zoom, Liminal İsimli Girişim'in Yayın Araçlarını Satın Aldığını Duyurdu

Zoom, Liminal İsimli Girişim'in Yayın Araçlarını Satın Aldığını Duyurdu

Liminal'in eklentileri ZoomOSC ve ZoomISO, profesyonel sanal etkinlikler oluşturmak için tasarlanmıştır.

Zoom, şirketin kurucularından ikisi ile birlikte başlangıç ​​​​Liminal tarafından oluşturulan Zoom tabanlı yayın araçlarını satın aldı.

Zoom tarafından yayınlanan bir blog gönderisine göre, Liminal'in eklentileri ZoomOSC ve ZoomISO, profesyonel sanal etkinlikler oluşturmak için oluşturuldu ve Zoom'un satın almanın bir parçası olarak muhtemelen yazılımına doğal olarak entegre olacağı.

Liminal'in sitesinde belirtildiği gibi, ZoomOSC, Açık Ses Kontrolü (OSC) protokolünü kullanarak profesyonel toplantıları ve etkinlikleri geliştirmek için tasarlanmıştır ve Zoom'u üçüncü taraf yazılım, donanım denetleyicileri ve medya sunucularıyla entegre etmenize olanak tanır. Bu arada ZoomISO, her bir katılımcının video beslemesini ayrı bir çıktı olarak profesyonel prodüksiyon donanımına aktarmanıza olanak tanır; bunlardan beşi HD olarak çıktı almayı seçebilirsiniz.

Zoom, bu varlıkları Liminal'den alarak, platformun yayın stüdyoları, tiyatrolar ve isteyen diğer kuruluşlar için kullanışlı olması gereken "gelişmekte olan" ve "geleneksel" etkinlik kontrol araçları biçimleri arasındaki boşluğu "köprü etmesine" yardımcı olacağını söyledi.

Platform, Mayıs ayında Etkinlikler özelliğini ilk kez duyurduğunda ve Temmuz ayında resmi olarak kullanıma sunduğunda büyük ölçekli sanal etkinliklere daldı. Etkinlikler ile organizatörler etkinlik merkezleri oluşturabilir, bilet satabilir ve gün boyunca birden fazla canlı yayın oturumu oluşturabilir.

Zoom sözcüsü Candace Dean, The Verge'e, Liminal'in mevcut araçlarının Liminal'in sitesi üzerinden erişilebilir olmaya devam edeceğini, ancak Zoom bu araçlar üzerinde genişledikçe ve platforma benzer bir şey oluşturduğundan, artık bunlara ayrı eklentiler olarak ihtiyaç duyulmayacağını söyledi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.