Zoom Kendi Posta İstemcisi ile Gmail'e Rakip Olmak İstiyor

Zoom Kendi Posta İstemcisi ile Gmail'e Rakip Olmak İstiyor

Zoom yavaş yavaş diğer ürünlere odaklanmaya çalışıyor ve yeni posta istemcisi, özellikle Gmail'e karşı pazarda daha büyük bir mücadeleye sahip olacak.

Zoom, video konferans kurulumuna odaklandığı ana odağından yavaş yavaş uzaklaşıyor ve yakında piyasada Gmail ile rekabet eden bir ürüne sahip olacak.

The Information tarafından yayınlanan bir rapora göre Zoom, posta istemcisini Zmail (yaratıcılık için sıfır puan) olarak adlandıracak ve hatta Zcal adında bir Takvim uygulamasına sahip olacak. Zoom'un ürün duyurusunu bu yıl Kasım ayında gerçekleşmesi muhtemel yıllık Zoomtopia konferansında yapması bekleniyor.

Zoom, pandemi sırasında evden çalışma toplantıları ve sanal oturumlar günün ihtiyacı haline geldiğinde büyük bir itici güç oldu. Microsoft, Google ve hatta bir dereceye kadar WhatsApp gibileri seviyeyi zorlamaya çalıştı, ancak Zoom, hazır olması ve kullanım kolaylığı nedeniyle büyük bir artış gördü.

Şimdi, video konferans platformu, dünya çapında milyarlarca kullanıcısı olan Gmail gibi bir deve ve Apple iPad, iPhone ve hatta MacBook kullananları da içeren farklı cihazlara meydan okumaya istekli.

Chrome gibi Gmail de Yahoo ve Rediffmail gibi önceki posta devlerinin payını yemeyi başardı. Microsoft'un kendi Outlook'u var ancak kullanım alanı çoğunlukla işletmelerle sınırlı iken Gmail hem tüketicileri hem de işletmeleri kanatları altına almış durumda.

Dolayısıyla, açıkça görebileceğiniz gibi, Zoom'un bu arenada alıcı bulmak için daha büyük bir mücadelesi olacak. İki yılı aşkın bir süredir platform üzerinde çalışıyor, bu yüzden umarım piyasaya sürüldüğünde yeterince dikkat çekmeyi başarır.

Şirket ayrıca platformunda değişiklikler yaparak video konferans aracını Zoom Team Chat olarak yeniden adlandırdı ve önümüzdeki haftalarda ekranınıza gelmesi bekleniyor. Zmail adıyla yola çıkan şirketin Gmail'e benzer bir arayüz benimsediğini görmek şaşırtıcı olmayacaktır, ki bu başlangıçta sunulacak en kötü şey olmayacaktır.