Zoom iOS, Android ve Windows'ta Yeni "Gelen Videoyu Durdur" Özelliği Kazandı

Zoom iOS, Android ve Windows'ta Yeni "Gelen Videoyu Durdur" Özelliği Kazandı

Zoom, Gelen Videoyu Durdur Adlı Özellğini Duyurdu.

Evden çalışma kültürü ortaya çıktığından beri Zoom, kullanıcılar arasında büyük popülerlik kazanan uygulamalardan biri oldu. ABD merkezli şirket, daha sağlam ve eksiksiz bir video konferans aracı haline getirmek için platformuna çeşitli yeni özellikler ekledi. Artık Zoom, bir görüşme sırasında toplantıdaki diğer katılımcıların gelen video beslemelerini devre dışı bırakmak için başka bir şık özellik kazandı. Bunun dışında şirket, yeni bir güncelleme ile platforma bir takım küçük değişiklikler ekledi.

Zoom'da Gelen Videoyu Durdur

Şirket, bu özelliği yakın zamanda destek forumunda bir gönderi aracılığıyla duyurdu. Şirkete göre bu özellik, kullanıcıların Zoom'u kısıtlı bir ağda kullanırken bant genişliğini korumalarına yardımcı olacak ve aynı zamanda bir çağrıdaki diğer katılımcıların birden fazla video penceresine bakmaktan kaynaklanan zihinsel yorgunluğu azaltacaktır.

Artık kullanıcılar gelen video beslemelerini durdurabilecek olsa da, bir görüşmedeki diğer katılımcıların da etkilenmeyeceğini ve habersiz kalacağını belirtmekte fayda var. Zoom'da gelen videoları nasıl durduracağınızı hemen buradaki destek sayfasından öğrenebilirsiniz.

Kullanıcılar, Windows ve Mac için Zoom istemcisinde, iOS ve Android'de Zoom uygulamasında ve web istemcisinde bu özelliği etkinleştirebilir veya devre dışı bırakabilir. Söz konusu platformlarda özelliğin nasıl etkinleştirileceğini veya devre dışı bırakılacağını öğrenmek için Zoom'un destek sayfasına göz atabilirsiniz.

Diğer özellikler

Zoom, gelen videoyu durdurma özelliğinin yanı sıra, en son güncellemeyle birlikte birkaç özellik daha ekledi. Yeni başlayanlar için, ana bilgisayarlar ve yardımcı ana bilgisayarlar artık yeni güvenlik genel bakış HUD'sinden şu anda hangi güvenlik özelliklerinin etkinleştirildiğini kontrol edebilecek. Buna, çağrı ekranının sağ üst köşesinde bulunan kalkan simgesi aracılığıyla erişilebilir.

Yeni güncelleme ile Zoom ayrıca mesajlar, yanıtlar ve mesajları düzenleme için zengin metin biçimlendirme desteği ekledi. Böylece, web ve masaüstü istemcisinde, kullanıcılar artık kalın, italik, vurgu, üstü çizili, metin rengi, altı çizili, yazı tipi boyutu, madde işaretli ve numaralı liste, köprüler ve girinti seçeneklerini kullanabilecekler. Mobil uygulamalar için liste kalın, italik, üstü çizili, altı çizili, numaralı ve madde işaretli liste seçeneklerini içerir.

Ayrıca, seçili ülkelerdeki Android için Zoom kullanıcıları artık Google Play abonelik hizmeti aracılığıyla Zoom Pro aboneliği satın alabilecek. Ayrıca şirket, yeni güncellemeyle birlikte küçük UI iyileştirmeleri de ekledi.

Kullanılabilirliğe gelince, yeni özellikler şu anda Android, Windows ve web için Zoom v5.8.0'da mevcuttur. Şirket, güncellemenin Apple'ın onayını gerektirdiğinden, özelliklerin iOS sürümünde görünmesinin biraz zaman alabileceğini onayladı.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler