YouTube'un Kurucuğu Ortağı Beğenmeme Sayılarının Kaldırılması İle Alakalı Açıklama Yaptı

YouTube'un Kurucuğu Ortağı Beğenmeme Sayılarının Kaldırılması İle Alakalı Açıklama Yaptı

YouTube kurucu ortağı, beğenmeme sayısını kaldırmanın yanlış bir karar olduğunu düşünüyor.

YouTube'un geçen hafta tüm videolarda beğenmeme sayısını gizleme kararı, içerik oluşturucular ve izleyiciler arasında hararetli tartışmalara yol açtı. Bu hamleyle ilgili YouTube kullanıcılarından farklı görüşler gelse de YouTube'un kurucu ortağı Jawed Karim, beğenmeme sayısından kurtulmanın yanlış bir karar olduğunu söylüyor.

YouTube Kurucu Ortağı, Sayının Kaldırılmasını Beğenmemeye Tepki Verdi

Jawed, onaylamadığını ifade etmek için 'Hayvanat bahçesinde ben' videosunun açıklamasını güncelledi. Farkında değilseniz, Hayvanat bahçesindeki Ben, platforma yüklenen ilk YouTube videosudur. "Her YouTuber, beğenmemelerin kaldırılmasının aptalca bir fikir olduğunu kabul ettiğinde, muhtemelen öyledir. Tekrar dene, YouTube ????‍♂️”, videonun yeni açıklamasını okuyor.

youtubeun-kurucugu-ortagi-begenmeme-sayilarinin-kaldirilmasi-ile-alakali-aciklama-yapti.webp

Ayrıca Jawed, YouTube'un beğenmeme sayıları konusundaki tutumunu açıkladığı videoya yorum yaptı. Jawed Karim, YouTube'un duyuru videosuna bir yorum olarak “Matt heyecanlı görünmüyor çünkü yanlış bir karar olduğunu biliyor” dedi. Bağlam açısından Matt Koval, YouTube'un İçerik Oluşturucu Sorumlusu ve videonun sunucusudur.

youtubeun-kurucugu-ortagi-begenmeme-sayilarinin-kaldirilmasi-ile-alakali-aciklama-yapti-001.webp

Bu yazı yazılırken YouTube'un 'YouTube'un Beğenmeme Sayısına Güncelleme' videosu 13 bin beğeniye karşılık 122 binden fazla dislike aldı. Bu istatistikleri nasıl aldığımı merak ediyorsanız, beğenmeme sayılarındaki değişiklikler şu ana kadar Firefox'ta uygulanmadı. Ancak, şirketin Firefox tarayıcısından değerli beğenmeme sayılarını ortadan kaldırması sadece bir zaman meselesi olacak.

youtubeun-kurucugu-ortagi-begenmeme-sayilarinin-kaldirilmasi-ile-alakali-aciklama-yapti-002.webp

Önde gelen birçok içerik oluşturucu, akış devinin beğenmeme sayılarını gizleme hareketine karşı çıkıyor ve en son eleştiri, platformun kurucu ortağından geliyor.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.