Youtube'a Girişte Problem Yaşanıyor! Türkiye'de Youtube'a Girilebiliyor mu?

Youtube'a Girişte Problem Yaşanıyor! Türkiye'de Youtube'a Girilebiliyor mu?

Youtube, uzun zamandır yaşamadığı bağlantı problemleriyle yine karşılaştı. Youtube'a neden giriş yapılamıyor? Türkiye'de Youtube girişlerinde herhangi bir sorun var mı? ABD'deki bazı kullanıcılar uygulamaya bağlanamadığını iddia etti.

Kullanıcılar, son birkaç saattir Youtube'a girişte sıkıntı yaşamakta. Özellikle de Amerika taraflarında yaşanan sorunlar gittikçe arttı. Binden fazla kullanıcının yaptığı rapora göre bağlantı problemi olabileceği ifade ediliyor. Dünyanın en popüler video servis uygulamasında yaşanan sıkıntıyla beraber Google'dan açıklama beklenmekte. Yaşanan bu sıkıntı ne zaman çözülecek ve bağlantı problemi kaç kişiyi kapsıyor merak edildi. Bölgesel bir sorun olmasından şüpheleniyor. Son zamanlarda sosyal medya uygulamalarında yaşanan bağlantı sorunlarına bir yenisi daha mı eklenecek? Google, diğer servisleri sorunsuz şekilde çalışıyorken yalnızca Youtube'da problem yaşamasını nasıl yorumlayacak merak edildi. Son gelişmelere göre hangi ülkelerde bağlantıyla ilgili çeşitli arızalar yaşandığı açıklandı. Downdetector isimli uygulama aracılığıyla bunun belirtildiği öğrenildi. Uygulamanın Twitter hesabından yapılan paylaşımda çeşitli istatistikler de paylaşıldı. Güncel rakamlara göre herkesin merak ettiği rakamlar ve son durumu sizlere iletiyoruz.

yotuube.jpg

Youtube'a Girilemiyor mu?

Youtube girilemediğine yönelik ABD, Tayvan ve Meksika taraflarından çok fazla sayıda rapor alındı. Son birkaç saatlik raporun bu kadar fazla olması kullanıcıları tedirgin etti. Gittikçe yayılan bir arıza mı olduğu yoksa bölgesel bir sıkıntı mı olduğu bir türlü tespit edilemiyor. Ancak birkaç saat içerisinde yalnızca bu bölgelerde sorunun yaşanması bölgesel sunucu kaynaklı olabileceği ve bunun da en kısa sürede düzeltilebileceği anlamına gelebilir. Youtube, şu ana kadar çok fazla tepki çekmese de sorunun üzerine yoğunlaşmış vaziyette. Şirket, aldığı önlemler neticesinde söz konusu bağlantı problemini çözmüş de olabilir. Sosyal medyadaki kullanıcılar, kendilerinde böyle bir arızanın yaşanmadığını söylüyor. Cihazlarından giriş yapabildiklerini belirtiyorlar. Sınırlı sayıdaki kullanıcı ise bu konuda isyanını dile getirmekte. Peki ülkemizde son durum nedir?

Türkiye'de Youtube'a Giriliyor mu?

Youtube'a girişlerde Türkiye tarafında herhangi bir sorun görülmedi. Hatta istatistiklere baktığımızda yalnızca 2 tane raporun olduğu görülüyor. Milyonlarca aktif kullanıcının olduğu ülkemizde iki raporun yer alması herhangi bir sorunun yaşanmadığına yönelik bir işaret. Çünkü aksi halde yüzlerce hatta binlerce rapor olabilirdi. Uygulamanın bilinirliğine göre hareket edecek olursak iki raporun az olduğu ve Youtube'a girişlerde bir sıkıntı olmadığını söylemeliyiz. Söz konusu gelişmelerden sonra bir bakıma kullanıcıların bölgesel sıkıntıdan etkilendiği doğrulanıyor.

Youtube Sorunu Ne Zaman Düzelir?

Youtube'da genel bir problem olmadığı için kullanıcıların aldığı hata konusunda da belirsizlik sürüyor. Ancak ABD'deki yetkililerin olaya en kısa sürede müdahale ederek düzeltme çalışmaları yaptığı tahmin edilmekte. Kısa süre sonra Youtube tarafından bir açıklama mutlaka gelecektir.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler