YouTube, videolardan önce 2 yerine 5 reklamı test ediyor

YouTube, videolardan önce 2 yerine 5 reklamı test ediyor

Her şey boktanken internete girenler hatırlarsa YouTube'da başlangıçta reklam yoktu. Zaman geçti ve şimdi videoların önünde iki reklam gösteriliyor. Google'ın platformu artık ücretsiz sürümde en fazla beş reklamı test ediyor.

Testler, bu Eylül ayında YouTube Premium'a abone olmayan kullanıcılarla sessizce başladı. Hizmetin videolarını izleyenlerin Twitter ve Reddit'te şikayet etmeye başlamasıyla video öncesi reklamlardaki artış haberi yayılmaya başladı.

Raporlar arasında kullanıcılar, beş reklamı atlamanın mümkün olmadığını belirtti. Açıkçası, reklamları görmezden gelmenin imkansızlığı izleyicileri kızdırdı.

YouTube yanıtı

YouTube konuyla ilgili Twitter'da yorum yaptı ve bu kişilerin atlanamayan ve genellikle 6 saniye süren "tampon" reklamlar alıyor olabileceğini kabul etti. Platform, kullanıcıların yeni özellik hakkında ne düşündükleri hakkında geri bildirim gönderebileceklerini ekledi.

Resmi Ekip profili, "Bu, yalnızca 6 saniye uzunluğunda olduklarından, bumper reklamlar adı verilen belirli bir reklam biçiminde olabilir. İsterseniz, yorum gönderme aracını kullanarak doğrudan YouTube'dan yorum gönderebilirsiniz," diye yazdı. YouTube.