YouTube, Twitch Benzeri 'YouTube İfadeleri' Özelliğini Tanıttı

YouTube, Twitch Benzeri 'YouTube İfadeleri' Özelliğini Tanıttı

"YouTube İfadeleri", kelimelerin yeterli olmadığı durumlarda kullanıcıların akışlarda ve yorumlarda eğlenceli görüntülerle kendilerini ifade etmelerine olanak tanıyor.

YouTube, Twitch'tekine benzer şekilde 'YouTube İfadeleri' adı verilen kendi ifade setini başlattı. Şirket, 'YouTube İfadeleri'nin, kelimelerin yeterli olmadığı durumlarda kullanıcıların akışlarda ve yorumlarda eğlenceli görüntülerle kendilerini ifade etmelerine olanak tanıdığını söylüyor.

Özünde YouTube İfadeleri, platformda topluluk oluşturmak için kullanılabilecek statik resimlerden oluşan bir koleksiyon. "Oyun için oluşturulmuş ifadelerle başlıyoruz, ancak gelecekte daha da fazla ifade teması getirmek için çalışıyoruz, bu nedenle daha da fazla topluluk için ifadeler için bizi izlemeye devam edin!" YouTube bir blog gönderisinde açıkladı.

YouTube İfadelerini kullanmak için canlı sohbet veya yorumlardaki simgeye tıklayın. Bu, herhangi bir kanal üyeliğinin özel emojilerinin altında yer alacak olan YouTube ifadeleri de dahil olmak üzere mevcut tüm ifadeleri ve emojileri gösterecektir.

YouTube İfadeleri, şu anda kanal üyelikleri için özel emojilerin çalışmasına benzer şekilde, belirli adlar kullanılarak canlı sohbete eklenebilir (örneğin, ":smile:" yazıldığında gülümseme emojisi otomatik olarak tamamlanır). Bir YouTube İfadesini denemek için, bir yayını izlerken sohbette adını yazın (örneğin ":cat-orange-whistling:").

Kasım ayında YouTube, kullanıcıların yayınları ve prömiyerleri sırasında canlı sohbette Soru-Cevap oturumları oluşturmalarına ve yönetmelerine olanak tanıyan "Canlı Soru-Cevap" özelliğini tanıttı. Bu özelliğe "Canlı Kontrol Odası" üzerinden erişilebiliyor.