YouTube Shorts Yeşil Ekran İşlevi Aldı

YouTube Shorts Yeşil Ekran İşlevi Aldı

Google, içerik oluşturmayı teşvik etmek amacıyla 11 Çarşamba günü YouTube Shorts için yeni bir özelliğin geldiğini duyurdu. Bu, platformdaki videoları arka plan olarak kullanmayı mümkün kılan Yeşil Ekran işlevidir.

Mountain View şirketine göre, orijinal şortlar oluşturmak için YouTube kitaplığındaki herhangi bir videodan veya kısa metinden 60 saniyeye kadar alıntılar (ses dahil) kullanmak artık mümkün. Ancak, istenen videonun uygun olması, yani sahibinin telif hakkı ihlalinden kaçınarak böyle bir izin vermiş olması gerekir.

Lansman, arama devinin kısa video yapımcılarına, formatın popülerleşmesinden sorumlu olan TikTok'un sunduğu şeylere yaklaşarak kendilerini yaratıcı bir şekilde ifade etmeleri için daha fazla araç sağlama çabasının bir parçası. Üretiminde kullanılan üçüncü taraf ses/videonun orijinal yaratıcıya aktarılacağını unutmayın.

youtube-shorts-yesil-ekran-islevi-aldi.jpg

Google'a göre, YouTube Shorts yeşil ekran özelliği ilk olarak platformun iOS uygulamasına gelecek ve Apple'ın işletim sistemi kullanıcıları aracı güncelledikten sonra zaten araca erişebilecek. Hizmeti Android'de kullananlar için, işlev "önümüzdeki haftalarda" kullanıma sunulacak.

son gelişmeler

Yeni yeşil ekran işlevi, Shorts tarafından Nisan ayında yayınlanan video remiksine katılıyor. Bu durumda, yeni tasarımınızda kullanmak üzere nitelikli içeriğin bir ila beş saniyelik alıntılarını seçmek mümkündür; bu, Apple sistemi için uygulamada ilk kez kullanıma sunulan bir özelliktir.

Geçen yıl içerik oluşturucular için bir fon açıklayan hizmet, artık hem web hem de tablet sürümlerinde daha fazla platformda çalışıyor. Daha büyük ekranlarda görüntüleme, daha iyi bir deneyim için dikey gezinme ile mobil uygulamaya benzer.