YouTube Shorts, indirilen videolara filigran ekleyecek

YouTube Shorts, indirilen videolara filigran ekleyecek

YouTube Shorts'tan indirilen videolar, platformdaki içeriğin kaynağını güçlendirmenin bir yolu olarak filigranlanacak. TikTok tarafından zaten benimsenen uygulamaya benzer yenilik, 17 Çarşamba günü açıklandı.

YouTube destek sayfasının moderatörü olan bir topluluk yöneticisine göre, bayrak, YouTube Studio'da içerik oluşturucular tarafından indirilen videolarda bulunacak. Bu özelliğin, kayıt diğer rakip hizmetlerde paylaşıldığında videonun kaynağını belirlemeye yardımcı olacağını iddia ediyor.

“İndirdiğiniz kısa videolara bir filigran ekledik, böylece izleyicileriniz platformlar arasında paylaştığınız içeriğin YouTube Shorts'ta bulunabileceğini görebilir” dedi. Ancak büyük teknoloji temsilcisi, sinyalleşmenin nasıl yapılacağına dair daha fazla ayrıntı vermedi.

TikTok'ta paylaşılan videolara, genellikle o içeriği oluşturan kullanıcının profil adını taşıyan animasyonlu bir filigran eşlik eder. Bu özellik, videonun sahibini aramayı kolaylaştırmanın yanı sıra, intihallere karşı bir koruma işlevi görür.

Masaüstünde ilk

Platformun bir sözcüsü tarafından yayınlanan bilgilere göre, YouTube Shorts videolarındaki filigran, bilgisayarlarında YouTube Studio kullananlar için ilk olarak gelecek. Daha sonra, işlevsellik Android ve iOS uygulamalarına sunulacak.

Aracın halka sunulacağı tarihle ilgili olarak şirket, daha fazla ayrıntı vermedi ve kendisini özelliğin "önümüzdeki haftalarda yayınlanacağını" bildirmekle sınırladı.

Şu anda aylık 1,5 milyardan fazla kullanıcısı olan Alphabet'in (Google'ın sahibi) kısa video uygulaması birkaç yeni özelliğe yatırım yaptı. Son haftalarda platform, diğer eklemelerin yanı sıra yayınlanan videoların kesilmesini ve yeşil ekran işlevini yayınladı.