YouTube reklamsız oynatıcısı aldı; işte detaylar

YouTube reklamsız oynatıcısı aldı; işte detaylar

YouTube, videoları reklamsız ve tavsiyesiz göstermek için eğitim sayfaları ve uygulamalarıyla entegre edilebilen platformunda yeni bir oynatıcıyı test etmeye başladı. Buradaki fikir, kurslar, özel dersler ve her türlü eğitim içeriği öğrencilerinin dikkatini dağıtmaktan kaçınmaktır.

Yenilik, test için beta olarak gelir, bu nedenle belirli pazarlar ve ortaklarla sınırlıdır. Oyuncuyu reklamsız ve tavsiyesiz test edebilecek ilk şirketler EDpuzzle, Purdue University ve Global ve Google Classroom'un kendisi. Bundan yararlanabilecek ilk ülkeler ise ABD ve Güney Kore.

Önümüzdeki yıldan itibaren platformlar, YouTube'un ücretli kurslar için videoyu arka planda oynatmaya devam etme yeteneği de dahil olmak üzere, oynatıcıyı beta sürümünde ücretsiz veya ücretli içerik için kullanabilecek. Haberin beta aşamasından ne zaman etkin bir şekilde çıkacağı henüz açıklanmadı.

Google, reklamsız oynatıcı ile birlikte eğitim içeriği oluşturmak için yeni araçlar önerdi. Ayrıca beta aşamasında, içerik oluşturucular, resmi YouTube sayfalarındaki "topluluk" sekmesinde test tarzı soruların oluşturulmasını test edebilecekler.