YouTube, kürtaj hakkında yanlış bilgi içeren videoları kaldıracak

YouTube, kürtaj hakkında yanlış bilgi içeren videoları kaldıracak

Geçen Perşembe (21), YouTube, kürtaj hakkında yanlış bilgi içeren videolar yayınlayan kullanıcılar için daha katı önlemler alacağını açıkladı. Şirket, konuyla ilgili yalan haberlerle ilgili paylaşımları kaldıracak.

Platformun kararı, ABD Yüksek Mahkemesi'nin kürtaj hakkını iptal etmesinden ve birkaç muhafazakar eyaletin prosedürü yasaklamasından haftalar sonra geldi. Konu internette yoğun tartışmalara konu olmakta ve bu konuda haber sıkıntısı, yanlış ve yanlış bilgi bulunmamaktadır.

Bir notta, YouTube, bağlam dışı klipler gibi kullanıcıları aldatmak için manipüle edilmiş içerik içeren yayınlar yapan herhangi bir kullanıcının; yanlış içerik, örneğin geçmiş bir olaydan eski bilgilerin yakın zamanda olduğunu iddia etmek; halk için risk oluşturan ilaçları, tedavileri, tedavileri veya zararlı maddeleri teşvik etmek; güvenli uygulamalar konusunda uzmanlar ve yasal mercilerle çelişirseniz, gönderiniz siteden silinir.

Twitter'daki küçük bir ileti dizisinde YouTube, "[...] tüm sağlık politikalarının, platformun sağlık yetkilileri tarafından yayınlanan yönergelere dayandığını belirtti. Öncelik, insanları sağlık konularında yetkili kaynaklardan gelen içeriğe bağlamak, ve gerçek dünyadaki olaylar ortaya çıktıkça politikalarımızı ve ürünlerimizi sürekli olarak gözden geçiriyoruz."

Son zamanlarda diğer teknoloji devleri de bu tartışmalardan haberdar oldu. Google, mahremiyetlerini korumak için kürtaj kliniklerini ziyaret eden kadınlar hakkındaki bilgileri veri tabanından çıkaracağını duyurdu.

Ancak bir Meta yöneticisi, bu tür tartışmaların "düşmanca bir çalışma ortamına" yol açabileceği gerekçesiyle kürtaj tartışmalarını yasakladı. PlayStation CEO'su Jim Ryan da mesajın "komik" içeriği nedeniyle birçok çalışanına saygısızlık eden bir e-posta gönderdikten sonra eleştirildi.