YouTube, Kanalların Gelişmesine Yardımcı Olmak İçin Yeni Oluşturucular Web Sitesini Başlattı

YouTube, Kanalların Gelişmesine Yardımcı Olmak İçin Yeni Oluşturucular Web Sitesini Başlattı

YouTube, içerik oluşturucuların platformda başarılı olmasına yardımcı olmak için YouTube for Creators portalını yeniden başlattı.

Yeni web sitesi, topluluğunuzu oluşturmak, kanalınızı büyütmek, içerik oluşturucu programlarını ve girişimlerini özetlemek ve daha pek çok yararlı içerik ekliyor. YouTube ayrıca Creators YouTube kanalı aracılığıyla faydalı videolar sunar.

YouTube Ekibi, yeni yenilenen web sitesini tartışırken şunları söyledi:

"İster yeni ister deneyimli bir içerik oluşturucu olun, YouTube'un arkasındaki itici güç sizsiniz. En iyi yaptığınız şeyi yapmanızı kolaylaştırmak istiyoruz. Resmi İçerik Oluşturucular kanalının yanı sıra web sitesi, hikayenizi anlatmanıza, topluluğunuzu oluşturmanıza ve tutkularınızı fırsatlara dönüştürmenize yardımcı olacak uzman tavsiyeleri sunacak."

Yeni YouTube for Creators sitesiyle, kanalınızın erişimini artırmak için içerikle dolu birkaç yeni bölüm eklendi. Kategoriler arasında YouTube'a Başlarken, En çok sorulan içerik oluşturucu soruları, Politikalar + Yönergeler, Topluluğunuzu oluşturma, Programlar + Girişimler, Kanalınızı büyütme ve YouTube'da para kazanma yer alır.

Pandemi insanların evde daha fazla zaman geçirmesine neden olurken, bir YouTube kanalı oluşturmak ve düzenli olarak içerik oluşturmak, normal işinin yanında biraz para kazanmak isteyen bazı insanlar için işe yarayabilir. Bununla birlikte, YouTube'da başarılı olmak kolay değil, bu nedenle yenilenen Creators web sitesindeki yeni içerik, bir kanalın büyük bir takipçi kitlesinin kilidini açmasına ve karşılığında makul miktarda gelir elde etmesine yardımcı olabilir.