YouTube Halihazırda Var Olan Videolardan Kısa Videolar Oluşturma Yeteneği Getiriyor

YouTube Halihazırda Var Olan Videolardan Kısa Videolar Oluşturma Yeteneği Getiriyor

Shorts, yaklaşık bir yıldan beri YouTube'da. Şirket şimdi zaten var olan videolardan kısa videolar oluşturma yeteneğini getiriyor.

Dünyanın en büyük video platformu olan YouTube, şirketin TikTok ve Instagram Reels gibi bir patlama yaşayan kısa video segmentine girişiminin bir parçası olarak geçen yıl Shorts'u başlattı. YouTube Shorts'un bir yıldan uzun süredir yürürlükte olmasıyla şirket, içerik oluşturucuların Shorts hazırlamasını her zamankinden daha kolay hale getiriyor.

YouTube, kullanıcıların kitaplıklarından içerik almalarına, bundan bir Short oluşturmalarına ve kanallarına yüklemelerine izin vereceğini duyurdu. Önceden yayınlanmış bir videodan Kısa Video oluşturmak için içerik oluşturucuların YouTube Studio uygulamalarına gitmeleri ve kitaplıklarındaki uzun biçimli herhangi bir video arasından seçim yapmaları gerekir. Ardından, 60 saniyeye kadar çekim yapabilir ve bunlardan Kısa Filmler oluşturabilirler. Kullanıcılar ayrıca YouTube Studio'nun web sürümünde bulunan tüm araçlara erişebilecek ve arayüzde zaman çizelgesi düzenleyicisini, filtreleri, müziği ve daha fazlasını görebilecekler.

Bunun dışında, içerik oluşturucular, 60 saniyelik gereksinimi karşılamıyorsa, gerekirse galerilerinden ek çekim ekleyebilir. İçerik oluşturucular ayrıca Shorts kamerasını kullanarak içeriği doldurabilecekler. Bununla birlikte, en kullanışlı ve önemli yeni özellik, YouTube'daki mevcut videolar kullanılarak oluşturulan Shorts'ların orijinal videolara bağlantılara sahip olmasıdır.

Uzun YouTube videolarından Shorts oluşturma özelliği şu anda iOS ve Android cihazlarda kullanıma sunuluyor. Kısa videolar hızla büyüyen bir içerik kategorisidir, çünkü insanların azalan dikkat süreleri, kısa, küçük boyutlu videolar internette gelişiyor. TikTok, insanları kısa videolara bağlayan platformdu ve şimdi her yerde - Instagram'da, YouTube'da ve hatta Netflix'te - Kısa videolar görüyoruz.