Youtube, Discord Botlarını Kaldırmak İstiyor! Rythm Müzik Botu Neden Kapanıyor?

Youtube, Discord Botlarını Kaldırmak İstiyor! Rythm Müzik Botu Neden Kapanıyor?

Youtube'un aldığı karara göre Discord'un popüler müzik botu kapanıyor. Rythm Bot'un kaldırılması için bir hafta süre verildi. Milyonlarca insanın kullandığı müzik botu neden kapanacak? Youtube ve Discord arasında yaşanan problemler artıyor.

Youtube, Discord içerisinde faaliyet gösteren Rythm Bot ile olan mücadelesi sürüyor. Şirket, daha önce farklı botlar için de benzer kararları vermişti. Milyonlarca kullancıya hizmet veren botun devre dışı kalması için uyarıda bulundu. Faaliyetlerini sonlandırması için gerekli mesajı gönderen Youtube, Discord botuna bir hafta süre verdi. Müzik dinlenilmesi konusunda büyük bir kolaylık sağlayan Rythm Bot'un yanıtı ise çok şaşırttı. Discord üzerinden Youtube müziği dinlenemeyecek mi? İki şirketin bir araya gelip anlaşma sağlaması beklenirken bir türlü beklenen görüşme gerçekleşmiyor. Sevilen uygulamanın müzik botunu kaybetmesi kullanıcıları üzecek.

Rythm Bot 15 Eylül'de Kapanacak

20 milyon sunucuda faaliyet göstermekte olan Rythm Bot için büyük son yaklaştı. Bot sahipleri tarafından yapılan açıklamada Rythm Bot'un 15 Eylül'de faaliyetlerine son vereceği belirtildi. Youtube, sahip olduğu altyapıyı belirli anlaşmalar yapılmadan farklı platformlarda kullanılmasını istemiyor. Bunun için zaman zaman Discord botlarına mesajlar gönderiyor ve artık çalışmasını istemiyor. Discord müzik botları ise karşı gelemeyecek konumda ve Youtube burada telif hakkı nedeniyle hak sahibi.

dcmuzikbotu.png

Discord ve Youtube Anlaşma Yapmalı

Discord ve Youtube'un mutlaka anlaşma içerisine girmesi gerekmekte. Yoksa Discord üzerinde toplulukların birlikte hareket etmesi ve müzik dinlemesi daha da zorlanacak. Elbette alternatif yollar bulunur ancak böylesine kaliteli hizmet veren müzik botlarını sonlandırmak Youtube'un tepki görmesine neden oluyor. Pandemiyle beraber kullanıcı sayısını iyice artıran platform Discord, bu soruna çözüm bulmalı.

Discord Kullanıcıları Tepkili

Discord kullanıcıları ise, milyonlarca kişiden oluştuğu için gösterdikleri tepki anında hissediliyor. Bu konudan rahatsız olduklarını ve bir an önce müdahale edilmesi gerektiğini ifade ediyorlar. Sevdikleri aktiviteleri birlikte gerçekleştirmek için müziğe ihtiyaç duydukları oluyor. Ancak Youtube bu konuda büyük bir engel haline gelmeye başladı. Ticari bir gelir elde etmediği için Discord müzik botlarına engel olmaya devam edecek. Belirli ücretler karşılığında hizmet verilir ise şirket bunu onaylayabilir. Aksi takdirde baskı ve engellemeler sürecektir.

Ryhtm Bot'un Vedasın Son 2 Gün

Ryhtm Bot, 2 gün daha hizmet verdikten sonra artık Youtube üzerinden müzik çalma konusunda bir işe yaramayacak. İşlevini tamamen yitirecek botun yetkilileri ise oldukça üzgün. Binbir türlü emekle kodladıkları ve büyük ilgi gören botları veda için gün sayar hale geldi. Discord ve Youtube en kısa sürede bu mesele üzerine bir görüşme gerçekleştirecektir. Tahminimizce bot sahipleri için sunucu başına kiralama yöntemi uygulanabilir. Bu şekilde hizmet verebilirler.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler