YouTube Daha Ucuz Bir Plan Üzerinde Çalışıyor: Premium Lite

YouTube Daha Ucuz Bir Plan Üzerinde Çalışıyor: Premium Lite

YouTube Premium Lite, YouTube'un ana uygulamasında web, iOS, Android, akıllı TV'ler ve oyun konsollarının yanı sıra YouTube Kids uygulamasında reklamsız görüntüleme içerecek.

Amerikan teknoloji devi Google, YouTube Premium'un çevrimdışı indirme veya arka planda oynatma gibi diğer özellikleri olmadan reklamsız görüntüleme sunacak daha uygun fiyatlı bir premium abonelik katmanının pilot uygulamasını yapıyor.

Yeni 'Premium Lite' planı yakın zamanda bir kullanıcı tarafından fark edildi ve ardından YouTube, The Verge'e verilen bir açıklamada test teklifini doğruladı.

Premium Lite şu anda Belçika, Danimarka, Finlandiya, Lüksemburg, Hollanda, Norveç ve İsveç'te test ediliyor.

Bir YouTube sözcüsü yaptığı açıklamada, "İskandinav ve Benelüks'te (İzlanda hariç), kullanıcılara daha fazla seçenek sunmak için yeni bir teklifi test ediyoruz: Premium Lite maliyeti ayda 6,99 EUR (veya aylık yerel eşdeğeri) ve YouTube'da reklamsız videolar içerir."

Premium Lite, YouTube'un ana uygulamasında web, iOS, Android, akıllı TV'ler ve oyun konsollarının yanı sıra YouTube Çocuk uygulamasında reklamsız görüntüleme içerir.

Ancak, reklamsız dinleme gibi YouTube Music avantajlarını içermez ve Premium'un arka planda oynatma veya çevrimdışı indirme gibi diğer özelliklerini içermez.

YouTube'daki reklamların miktarından nefret eden ancak Premium'un çevrimdışı indirme gibi diğer özellikleriyle fazla ilgilenmeyenler için Premium Lite cazip bir teklif gibi görünüyor.

Mevcut fiyatıyla, faydalarının yalnızca dörtte birini sunarken, normal bir Premium abonelik fiyatının yaklaşık yüzde 60'ına mal oluyor. YouTube, mevcut aboneliğin deneysel bir aşamada olduğunu ve izleyici geri bildirimlerine dayalı olarak daha fazla plan sunmayı düşündüğünü söyledi.