YouTube, Büyük Video Özelliğini Kullanıma Sundu; İşte Detaylar

YouTube, Büyük Video Özelliğini Kullanıma Sundu; İşte Detaylar

YouTube Music'in Android uygulaması artık kullanıcıların yerel olarak indirdikleri müzikler arasında en sevdikleri şarkıları aramasına da olanak tanıyacak.

Google, video akış platformu YouTube'a sürekli olarak yeni özellikler ekliyor. Son zamanlarda şirket, videodaki 'bölümü' değiştirmek için kullanıcıların ekranda sol ve sağ dokunma gezinme hareketlerini tam ekran modunda kullanmalarını sağlayan bir YouTube uygulaması güncellemesi yayınlamıştı. Buna ek olarak şirket, platformunda içerik oluşturucular için yeni bir Süper Teşekkürler özelliği de tanıttı. Şirket, YouTube Music'in Android uygulamasında, kullanıcıların yerel olarak indirdikleri müzikler arasında en sevdikleri şarkıları aramasına olanak tanıyan yeni bir özelliği kullanıma sunmaya başladı.

YouTube sonuçları nasıl gösterecek? Şimdiye kadar, YouTube Müzik kullanıcıları uygulamada bir şarkı aradığında, yalnızca uygulama içindeki akışlı şarkıları gösteriyordu. Şimdi, 9To5 Google, şirketin mevcut Kitaplık ve Yüklemeler sekmeleri arasında yeni bir "İndirilenler" sekmesini gösteren bir güncelleme yayınladığını bildirdi. Bu sekme, uygulama içinde cihazda yerel olarak bulunan şarkılara kaynak sağlar. Rapor, şarkıların, albümlerin ve çalma listelerinin sonuçlarını gösterdiğini söylüyor. Ancak sanatçılar listede yer almıyor. Ayrıca, "Beğendikleriniz" otomatik çalma listesini gösterir ve üzerine dokunarak onları çalma listesinin en üstüne götürür.

Çevrimdışı modda çalışıyor mu? Fazlası var! Rapor, bu YouTube özelliğinin bir kullanıcı çevrimdışıyken bile çalıştığını söylüyor. Basitçe söylemek gerekirse, YouTube Music'in Android uygulaması, bir kullanıcı internete bağlı olmadığında bile İndirilen çalma listesindeki şarkıları gösterecektir. Önceden, indirilen şarkıya erişmek için Kitaplık > İndirilenler'i içeren daha uzun bir yol izlemeleri gerekiyordu.

ne zaman uygun olacak? Bu YouTube özelliği, Android için YouTube Müzik uygulamasının 4.40 sürümüyle tüm dünyada kullanıcılara sunuluyor. Ancak, güncellemeyi henüz almadıysanız, yayın, telefonun Uygulama Bilgisi bölümünden Android uygulamasını Zorla Durdurmanızı önerir. Bu özelliğin henüz YouTube Music'in iOS tabanlı uygulamasında bulunmadığını ve bu nedenle iPhone kullanıcılarının cihazlarına indirdikleri şarkılar arasında şarkı arayabilmeleri için biraz daha beklemeleri gerektiğini belirtmekte fayda var.