Yeni Windows 11 Güncellemesi Geldi: Yerel Uygulama Gibi İyileştirmeleri İçeriyor

Yeni Windows 11 Güncellemesi Geldi: Yerel Uygulama Gibi İyileştirmeleri İçeriyor

Yeni Windows 11 Güncellemesi Geldi: Yerel Uygulama Gibi İyileştirmeleri İçeriyor

Bu yılın sonlarında gelmesi beklenen Windows 11'in arayüze çeşitli görsel iyileştirmeler eklemesi muhtemel. Bunlar, yeniden tasarlanmış bir görev çubuğu ve yeni bir Eylem Merkezi ve Başlat menüsü içerir. Şimdi, Microsoft diğer uygulamalarına da yeniden tasarlanmış bir görünüm kazandırmaya çalışıyor gibi görünüyor.

Windows En Son tarafından hazırlanan bir rapora göre, şirket şimdi yeni işletim sisteminin tasarımıyla daha iyi bütünleşmek için Windows 11'deki bazı sistem uygulamalarını güncelliyor. Bir kullanıcının hemen fark edebileceği en dikkat çekici değişiklik, pencere kenarlıkları ve diğer öğeler için keskin köşelerin kaldırılmasıdır. İşte güncelleme hakkında şu ana kadar bildiklerimiz.

Rapora göre Microsoft, yeniden tasarımı Microsoft Fotoğraflar uygulaması, Microsoft Paint ve klasik Not Defteri gibi temel Windows uygulamalarına getirecek gibi görünüyor. Bu, şirketin uygulamalarının çok daha temiz bir arayüz için Fluent Design güncellemesini alacağı anlamına geliyor. Rapor, Microsoft tarafından daha önce ortaya çıkarılan iki uygulamanın yanı sıra Windows Hesap Makinesi ve PowerToys'un da yeni bir yeniden tasarım göreceğini söylüyor. Bir Microsoft çalışanının, şirketin uygulamalar için sistem çapında stili "daha uyarlanabilir ve esnek" olduğu için benimseyebileceğini belirttiği bildirildi.

Raporda, Microsoft'un açık kaynaklı Hesap Makinesi uygulaması için şirketin GitHub deposuna gönderilen bir yol haritası güncellemesiyle Windows 11'deki hesap makinesi uygulaması için yeni temanın geldiğini doğruladığı belirtildi. Ancak, uygulamayı sıfırdan tasarlamak yerine şirket, şeffaflık ve yuvarlatılmış köşeler eklemek için uygulamanın tasarımını güncelleyerek şirketin tasarım dili ve yönergelerine uygun hale getirecek gibi görünüyor. Benzer şekilde, Windows 11 için gelişmiş özellikler için PowerToys yardımcı programları da Windows 10 ile kendinizi evinizde hissetmenizi sağlamak için WinUI kontrollerinde bir güncelleme alabilir.