Yeni Bir YouTube Creator Insider Videosu Yolda Yeni Özellikler ve Deneyler Gösteriyor

Yeni Bir YouTube Creator Insider Videosu Yolda Yeni Özellikler ve Deneyler Gösteriyor

Yeni bir YouTube Creator Insider videosu, videolar üzerindeki daha açıklayıcı açıklama kutularını, veri hikayeleriyle yeni bir denemeyi, Studio Mobile güncellemelerini ve çıkartmaların eklenmesini inceliyor.

Dürüst olmak gerekirse, muhtemelen bir saatin altında bağlantılı gerçek Creator Insider videosunu vermekten daha iyi olursunuz. Çok iyi hazırlanmışlar, özlüler ve önemli noktaları düzgün, sindirilebilir bir içerik paketinde özetliyorlar. Bu girişimi gerçekten seviyorum ve ortalama bir kitlenin YouTube'un personelini tanımasına da yardımcı oluyor. Geliştiriciler artık bilgisayarlar üzerinden kambur duran bilinmeyenler değil: yüzleri ve isimleri var. Tüm bunlar bir yana, bir videonun açıklama kutularına daha fazla açıklama eklenmesi olan tartışılan ilk özelliğe bir göz atalım. Daha spesifik olarak, videodaki konumlarla ilgili bilgiler artık Google Haritalar aracılığıyla kutuya eklenecek.

Bu özellik başlangıçta belirli restoran ve kafelerle sınırlıydı ve yalnızca YouTube'un mobil sürümünde kullanılabiliyordu. Bu özellik şimdi, özellikle seyahat yerleri, eğlence tesisleri ve işletme kategorileri olmak üzere çeşitli diğer yerleri de içerecek şekilde genişletildi. Tabii ki, bu tür konumlar da başlangıçta sınırlıdır ve özellik genişledikçe karışıma daha fazla eklenmektedir. Ayrıca, masaüstü bilgisayarlarda hala mevcut değil ve içerik oluşturucuları cep telefonları ve tabletleriyle sınırlandırıyor. Ancak, böyle bir deneysel özellik ile içerik oluşturucuların, önerilen konumların eklenmesini sevmediği veya daha fazla düzenleme yapmak istediği de belirtilmelidir. Bunun için ayarlar üzerinden otomatik eklemeler kapatılabilir ve bir videonun düzenleme işlemi sırasında başka değişiklikler yapılabilir.

Ardından, YouTube'un platformlardaki içerik oluşturucular için, özellikle veri hikayeleri özelliğiyle ilgili olarak düzenlediği yeni bir denememiz var. Veri hikayeleri, esasen, gelişmekte olan bir YouTuber için faydalı olabilecek belirli içgörü ve istatistiklerin birikimleridir ve bir kanalın daha fazla büyümek için ne yapması gerektiğine dair önerilerle sınırlandırılmıştır. Tabii ki, YouTube'un algoritması kesinlikle güçlü bir eleştiri mıknatısı olmuştur ve bir yapay zekadan gelen bu tür öneriler en azından yargılayıcı ve açıkçası en fazla yararsız görünebilir. Bu nedenle YouTube, sınırlı bir içerik oluşturucu havuzuyla test edecek, tepkilerini ölçecek ve buna göre hareket edecek.

Studio Mobile'a yapılan yeni güncellemeler, kullanıcıların artık bir kanalın adını, başlığını, avatarını ve açıklamasını değiştirebilmesini sağlıyor. Bu, dürüst olmak gerekirse, Studio Mobile uygulamasını tamamen uygulanabilir hale getirebilecek bir özelliktir; Ancak Creator Insider videosu, bu özelliğin yavaş yavaş kullanıma sunulacağı ve Ağustos ayının tamamını alacağı konusunda netti. Son olarak, iOS erişimi olan sınırlı içerik oluşturucular, canlı yayın yaptıklarında hayranlarına ve topluluklarına yanıt olarak çıkartma gönderebilecek.