Yeni araştırmaya göre, ABD'deki podcast reklam geliri bu yıl 2 milyar dolara ulaştı

Yeni araştırmaya göre, ABD'deki podcast reklam geliri bu yıl 2 milyar dolara ulaştı

Uzmanlar, 2022'de reklam gelirlerinin %47 artarak 2 milyar doların üzerine çıkacağını tahmin ettiğinden, podcast yayıncılığı ABD'de büyümeye devam ediyor. Variety'ye göre, veriler IAB ve PwC tarafından yapılan bir araştırmadan geliyor. Bu "Podcast Reklam Geliri çalışması", "önde gelen podcast endüstrisi uzmanlarına" gönderilen çevrimiçi bir ankete dayanmaktadır ve ankete katılmayan şirketler için pazar büyüklüğü tahminlerini içermektedir.

Şaşırtıcı bir şekilde, sektör 2021'de %72 büyüyerek 1,45 milyar dolara ulaştığı için rakamlar aslında geçen yıla göre bir değer kaybı gösteriyor. Bununla birlikte, rakamlar podcast reklamcılığının geçen yıl toplam internet reklamcılığı pazarından iki kat daha hızlı büyüdüğünü ve %35 arttığını gösterdiğinden hala kötü değil.

ABD'nin sektörde çift haneli büyümeye devam etmesi beklenirken, 2024 yılına kadar %100'ün üzerine çıkması gerekiyor. Bu, piyasayı iki yıl sonra 4,2 milyar dolar değerinde yapacak.

Rapor, podcast reklam gelirlerini artıran üç faktör olduğunu iddia ediyor. Dinleyicilerde ve içerikte sürekli bir artış, otomatik reklam teknolojisinin artan kullanımı ve reklam harcamalarındaki artış, podcasting'i 2 milyar dolarlık ortama taşıyor.

Şu anda her şey büyümeyi sağlamak için uyumlu. Her zamankinden daha fazla ilgi çekici ve çeşitli podcast içeriği var ve bu daha büyük, daha çekici izleyicilere dönüşüyor. Ancak her şeyden çok podcasting, marka oluşturmayı desteklemek ve iş sonuçlarını yönlendirmek için doğrudan tüketiciye yönelik reklamcılığın ötesine geçebileceğini kanıtladı.

Chris Bruderle, Araştırma ve Öngörüler Başkan Yardımcısı, IAB