Yasadışı Film Akışı Hizmeti Popcorn Time Kapanıyor

Yasadışı Film Akışı Hizmeti Popcorn Time Kapanıyor

Yasal olmayan film hizmeti Popcorn Time kapanıyor. İşte detaylar..

Bir zamanlar korsan filmleri Netflix izlemek kadar kolay hale getiren popüler uygulama Popcorn Time kapandı. Orijinal geliştiricileri hizmeti kapattı ve 2014'te başlatılmasından yalnızca birkaç gün sonra projeyi terk etti. Ancak proje açık kaynak olduğundan, diğer geliştiriciler kaldıkları yerden devam edebildiler ve birkaç kez daha öldürüldü ve yeniden canlandırıldı. o zamandan beri. Popcorn Time'ın artık sonsuza kadar gitmiş olup olmadığı görülecektir, ancak en son ölümüne en büyük katkıda bulunanın uygulamaya olan azalan ilgi olduğu görülüyor.

Web sitesinde geliştiriciler, son yedi yıldaki "patlamış mısır zamanı" aramalarının bir grafiğini yayınladı. Uygulama, 2015'te piyasaya sürüldükten sonraki aylarda çok sayıda aramadan yararlanırken, grafik 2016'ya kadar ilgide keskin bir düşüş olduğunu gösteriyor. Popülerliği azalmaya devam etti ve en azından Google Trendler'e göre bundan sonra asla tam olarak toparlanamadı.

Bloomberg'e göre, Popcorn Time'ın arkasındaki grup kapatıldığını bir e-postayla duyurdu. Bu sefer uygulamayı kapatma kararlarının arkasında kolluk kuvvetlerinin bir faktör olup olmadığını söylemeseler de, Popcorn Time geçmişte yasalarla fırçaladı. Orijinal versiyon, yetkililer işin içine girdikten sonra kapanmış olabilir ve Hollywood stüdyoları, filmlerin kopyalarını yasa dışı olarak indirdiği ve paylaştığı iddia edilen bireysel kullanıcılara bile dava açtı.

Popcorn Time ile ilişkili geliştiriciler daha önce, hizmet aslında herhangi bir içerik barındırmadığı için korsanlıktan nasıl sorumlu olmadıklarından bahsetmişti. Bunun yerine, eşler arası bir paylaşım sistemine dayanıyordu ve yalnızca kullanıcıların diğer kişilerin bilgisayarlarında barındırılan içeriğe erişmesi için bir yol sağladı.